Filmy podobne

środa, 21.02 00:00
środa, 21.02 10:00
środa, 21.02 12:20
czwartek, 22.02 00:45
-
-

Galeria

  • Albert Goering - niepokorny brat Hermanna
  • Albert Goering - niepokorny brat Hermanna
  • Albert Goering - niepokorny brat Hermanna
  • Albert Goering - niepokorny brat Hermanna

Biografie

Albert Goering - niepokorny brat Hermanna

Albert Goering - niepokorny brat Hermanna Albert Goering - niepokorny brat Hermanna Albert Goering - niepokorny brat Hermanna Véronique Lhorme Francja 2014

The Albert Goering File/Le Dossier Albert Goering

reżyser: Véronique Lhorme

dokument, Francja, 2014, 52 min.

Niepokorny, młodszy brat Hermanna Göringa. któremu nie było po drodze z bratem i narodowym socjalizmem. Czynnie unikał zła, mimowolnie pomógł niejednemu. Nieznany, a właśnie odkryty rozdział z życia III Rzeszy.

Albert urodził się 9 marca 1895 roku. Zanim do władzy w jego kraju doszedł Adolf Hitler, Albert zajmował się produkcją filmów. W 1933 roku wyemigrował do Austrii, gdzie pracował w zakładach Skody. Zupełnie nie podzielał poglądów starszego brata Hermanna Göringa, prawej ręki Hitlera. Młodszy z braci był zadeklarowanym antyfaszystą. 10 maja Albert Göring został uwięziony i był przesłuchiwany przez armię Stanów Zjednoczonych. W trakcie śledztwa podał 34 nazwiska. Nazwiska osób, które uratował przed śmiercią z rąk nazistów. Instytut Pamięci Męczenników i Bohaterów Holocaustu na prośbę australijskiego pisarza Williama Burke'a, autora książki o młodszym Göringu rozważał nadanie mu tytułu "Sprawiedliwego wśród Narodów Świata".

Najbliższe emisje

Reklama