⚠ Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Planete+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.

Filmy podobne

 

Alain Robert. Człowiek-pająk

Alain Robert. Człowiek-pająk Alain Robert. Człowiek-pająk Alain Robert. Człowiek-pająk Olivier Van'l Francja 2008

La légende de l'homme araignée

reżyser: Olivier Van'l

film dokumentalny, Francja, 2008, 61 min.

Człowiek-pająk żyje naprawdę. Ma 48 lat, pochodzi z Francji i nazywa się Alain Robert. Od blisko 15 lat zadziwia i szokuje, wspinając się na szczyty najwyższych budynków świata.

Kiedyś zajmował się wspinaczką górską, w końcu uznał jednak, że większym wyzwaniem są dla niego gigantyczne gmachy. Pierwszą próbę zdobycia szczytu wielkomiejskiej budowli podjął w 1997 roku w Malezji. Był bliski dopięcia swego, ale na 60. piętrze ujęła go policja.

Od tamtego czasu Robert podejmuje podobne wyzwania na całym globie. Nie pyta nikogo o pozwolenie, po prostu wczesnym rankiem rozpoczyna wspinaczkę, gromadząc coraz większe grono gapiów. Niemal zawsze na szczycie wieżowca na Spider-Mana, jak zaczęto go przezywać, czeka policja. Po krótkiej rozprawie jest jednak wolny - może kontynuować niecodzienną misję.

Dokument opowiada o niecodziennej karierze Alaina Roberta. Człowiek-Pająk zdecydował się udzielić jego twórcom ekskluzywnego wywiadu, który - w połączeniu z bogatym materiałem archiwalnym oraz nastrojową muzyką Steve'a Shehana - składa się na fascynujący portret jednego z najbardziej znanych śmiałków współczesnej historii.

Najbliższe emisje

Reklama