⚠ Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Planete+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.

 

AIDS w RPA

The Faces of AIDS

reżyser: Marion Mayer-Hohdah

film dokumentalny, RPA, 2011, 43 min.

Republika Południowej Afryki jest krajem, w którym zachorowalność na AIDS dawno już osiągnęła rozmiar epidemii. Każdego roku choroba zbiera żniwo 350 tysięcy zgonów. Miejscowe władze nie robią jednak nic, by temu przeciwdziałać.

Politycy i duchowni zdają się nie dostrzegać problemu. Statystyki jednak są bezlitosne - nigdzie na świecie nie ma tylu nosicieli wirusa HIV co w RPA. Przeciwdziałać epidemii i pomagać zarażonym usiłują jedynie niezależne organizacje pozarządowe. "Gdyby te dzieci nie miały gdzie pójść, czekałaby je śmierć" - mówi Rosie Mashale, założycielka schroniska dla chorych dzieci i jedna z osób, starających się odmienić fatalną sytuację w afrykańskim kraju.

"AIDS w RPA" to wnikliwy dokument ujawniający szokującą dla wielu prawdę. Przyglądając się pracy zapaleńców z organizacji pozarządowych, twórcy filmu pokazują, jak miejscowe społeczności jednoczą się w walce z problemem, który władze ignorują.

CZYTAJ BLOGI PODRÓŻNICZE PLANETE+

Najbliższe emisje

Reklama