⚠ Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Planete+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.

Filmy podobne

 

Agnieszki tu nie ma

Agnieszki tu nie ma Agnieszki tu nie ma Agnieszki tu nie ma Paweł Jóźwiak-Rodan Polska 2010

reżyser: Paweł Jóźwiak-Rodan

film dokumentalny, Polska, 2010, 51 min.

Film o poszukiwaniach przez autora filmu swej siostry przyrodniej, której nigdy nie poznał.

Ojciec reżysera filmu, Pawła, to Andrzej Rodan, popularny pisarz książek o zabarwieniu erotycznym. Była żona porwała jego 7-letnią córkę i wywiozła do Niemiec. Andrzej twierdzi, że próbował interweniować - chciał jechać po Agnieszkę, lecz przeszkodził mu stan wojenny. Opowiada, że dziewczynka była bardzo do niego przywiązana. Mimo to on już dawno się poddał i jak twierdzi: "to nie ojciec powinien szukać dziecka, ale dziecko ojca. Powinno chcieć dotrzeć do korzeni. Ja płaciłem alimenty, które były wysyłane do RFN aż do jej 25 roku życia, mimo że nie studiowała i nawet nie ukończyła liceum. Pracowała jako pomoc hotelowa, podczas, gdy dzieci jej wujka Antoniego, współautora jej porwania skończyły studia i żyją dostatnie...". Należy dodać, że kiedy w sprawie alimentów Agnieszka była przesłuchiwana w sądzie w Heilderbergu (na prośbę sądu łódzkiego), powiedziała, że nic nie wiedziała o alimentach. Okazało się, że o to wystąpiła jej matka ze swoim pełnomocnikiem, bratem Antonim.

Paweł namawia ojca, by wspólnie szukali Agnieszki. Ojciec jest nieugięty, mówi: "mogła odezwać się, dać znać, była tyle razy w Polsce". Paweł jednak chce poznać swoją siostrę, wyjaśnić, dlaczego się nie odezwała. Czy uda mu się uzyskać adres przyrodniej siostry? Czy wyruszy do Niemiec, by z nią porozmawiać?


CZYTAJ BLOGI PLANETE+

Najbliższe emisje

Reklama