⚠ Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Planete+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.

Filmy podobne

Galeria

  • Agata i mnisi

 

Agata i mnisi

Agata i mnisi Agata i mnisi Agata i mnisi Igor Leiv Devold Polska 2009

reżyser: Igor Leiv Devold

film dokumentalny, Polska, 2009, 44 min.

Od siedmiu lat każde swoje wakacje dr Agata Turkiewicz poświęca na wyjazd do Katmandu, gdzie udziela mnichom i lokalnej ludności podstawowej pomocy stomatologicznej.

Agata Turkiewicz mieszka w Warszawie, na Pradze. Kiedyś mieszkała w Poznaniu, gdzie prowadziła prywatny gabinet stomatologiczny. Kiedy podjęła decyzję o wyjeździe do Nepalu sprzedała swoją klinikę, porzuciła bezpieczną przyszłość i przeprowadziła do Warszawy. Tu pracuje jako ortodonta, ale dwa razy do roku wyjeżdża do Nepalu, by leczyć za darmo zęby tybetańskich mnichów. W Katmandu wszystko jest zupełnie inne. Czas płynie wolniej. Kontakt miedzy ludźmi jest bliższy. Mieszkańcy Nepalu w gruncie rzeczy przecież nie różnią się od Europejczyków. Mają te same emocje - śmieją się, martwią, płaczą, cieszą. Są jednak bardziej otwarci i przyjacielscy.

Co spowodowało, że osoba dobrze prosperująca w Polsce postanowiła porzucić możliwość zrobienia kariery i stabilizację finansową, by poświęcać się ludziom po drugiej stronie kuli ziemskiej? Za nagrodę, jaką jest ich zdrowy uśmiech.

Najbliższe emisje

Reklama