⚠ Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Planete+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.

 

AFRYKAŃSKA ODYSEJA

reżyser: Karin Slater, Michael Yelseth

film dokumentalny, RPA, 1999, 53 min.

Kingsley Holgate wraz ze swoim synem Rossem i grupką towarzyszących im osób wyrusza na wyprawę do największej afrykańskiej słonej niecki, Makgadikgadi.

W Botswanie, w kotlinie Kalahari, znajduje się słona niecka Makgadikgadi, która ulega procesowi pustynnienia. Zajmuje ona obszar około 5000 kilometrów kwadratowych. Poziom jej nawodnienia zmienia się w zależności od pory roku. Kilka lat temu Kingsley Holgate i jego syn udali się do Makgadikgadi, ale warunki, jakie napotkali były zbyt trudne i musieli przerwać ekspedycję. Po pewnym czasie zdecydowali się zorganizować kolejną wyprawę w okolice słonej niecki. Tym razem wyjechali lepiej przygotowani. Po płaskim terenie poruszali się w pojazdach przypominających jachty. Po drodze spotykali miejscowych ludzi. Wyprawa była nie tylko przygodą, ale także spotkaniem z innymi kulturami oraz okoliczną przyrodą.

Najbliższe emisje

Reklama