⚠ Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Planete+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.

Filmy podobne

środa, 30.09 01:00
sobota, 3.10 14:20
wtorek, 6.10 02:00
-
-

Galeria

  • AFRICOM: Wojenne mroki Sahary

Szok Dok

AFRICOM: Wojenne mroki Sahary

AFRICOM: Wojenne mroki Sahary AFRICOM: Wojenne mroki Sahary AFRICOM: Wojenne mroki Sahary Bob Cohen, Eric Nadler Francja 2014

AFRICOM: The USA returns to Africa

reżyser: Bob Cohen, Eric Nadler

dokument, Francja, 2014, 52 min.

Niedawne zawirowania na Saharze ─ nagły wzrost aktywności dżihadystów, zamach stanu w Mali oraz działania francuskiego wojska w walce z terroryzmem na pustyni Gao i Timbuktu ─ sprawiły, że ten region znalazł się w centrum międzynarodowej uwagi. Wraz z początkiem XXI wieku, północnozachodnia Afryka stała się znaczącym punktem w globalnej wojnie z terroryzmem i ostrej rywalizacji o cenne zasoby naturalne kontynentu.

Film opowiada o skomplikowanej akcji wyciszania wewnętrznych konfliktów w rejonie Sahary i zduszenia islamskiego terroru ze szczególnym naciskiem na wzrastającą rolę AFRICOM - najnowszego i najbardziej innowacyjnego dowództwa wojskowego Stanów Zjednoczonych.

Najbliższe emisje

Reklama