⚠ Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Planete+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.

 

AFGANISTAN - NA SZLAKU HEROINY

Afghanistan: the heroin connection

reżyser: Bruno Evenou, Antonia Francis, Karim Baila

dokument, Francja, 2005, 54 min.

Ponad 85% heroiny, która trafia na rynek europejski pochodzi z Afganistanu. Mimo zapewnień polityków zachodniego świata o kontroli rynku narkotykowego w tym rejonie, produkcja narkotyku rozwija się.

Plantacje maku, mające w Afganistanie doskonałe warunki klimatyczne, są często jedynym źródłem dochodu dla wielu farmerskich rodzin.

Handel narkotykiem na szlaku pomiędzy górami w Afganistanie a rynkiem w Kandaharze kwitnie. Armia Stanów Zjednoczonych rozpoczęła zakrojoną na szeroką skalę akcję, mającą na celu likwidację plantacji maku. Twórcy filmu zadają jednak pytanie, czy chęć kontroli upraw maku i przepływu narkotyków jest szczera i wystarczająca.

Zdjęcia do filmu powstawały w ekstremalnie niebezpiecznych warunkach, często przy użyciu ukrytej kamery. Ten wstrząsający dokument ukazuje kulisy produkcji i dystrybucji narkotyku.

Najbliższe emisje

Reklama