⚠ Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Planete+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.

Filmy podobne

Galeria

  • Adoptowani
  • Adoptowani
  • Adoptowani
  • Adoptowani

 

Adoptowani

Adoptowani Adoptowani Adoptowani Gudrun F. Widlok, Rouven Rech Niemcy/Ghana 2010

Adopted

reżyser: Gudrun F. Widlok, Rouven Rech

film dokumentalny, Niemcy/Ghana, 2010, 87 min.

O modzie na adoptowanie dzieci z krajów Trzeciego Świata, szczególnie wśród celebrytów, słyszał każdy. Ale adopcja przez afrykańskie rodziny dorosłych Europejczyków, którzy czują się osamotnieni w zachodnich społeczeństwach - to zupełnie nowy trend.

Film pokazuje trzy osoby, które zdecydowały się zostać adoptowane przez rodziny w Ghanie. Ludger, 30-letni aktor z Berlina szuka ucieczki od życia pozbawionego głębszych więzi i emocji. Początkowo podchodzi do projektu z wahaniem, ale zostaje adoptowany prędzej niż przypuszczał. Gdy przed wyjazdem opowiada o swojej decyzji, wszyscy patrzą na niego z niedowierzaniem. Podobnie patrzy na niego chłopiec z jego nowej afrykańskiej rodziny, który marzy o tym, żeby mieszkać w Europie i nie rozumie, dlaczego Ludger się stamtąd wyprowadził. Chłopiec jest przekonany, że na Zachodzie wszyscy mają laptopy i rowery. Thelma pochodzi z Islandii. Aktualnie studiuje w Berlinie, ale traktuje to miasto jako tymczasowy przystanek w życiu. Islandczycy słyną ze zdystansowanej i chłodnej natury, a Thelma marzy o tym, aby zaznać ciepła afrykańskiej kultury. Gisela to z kolei emerytowana nauczycielka z Meetzen. Niedawno zmarł jej mąż. Wprawdzie ma dzieci, ale czuje się mamą tylko na papierze, bo wie, że dzieci nie wahałyby się oddać jej do domu opieki. Czuje się samotna, a do tego drażni ją wszystko co niemieckie. Chce wyjechać, aby przeżyć coś nowego i z dystansu spojrzeć na swoje życie.

Film opowiada o emocjonalnej pustce i poszukiwaniu wartości. Dla każdego z bohaterów adopcja jest ważna z innych powodów i wiąże się z innymi oczekiwaniami. Każdy z nich ma inną postawę wobec nowej rodziny, stylu życia i kultury. Co da im ten wyjazd? Czego się nauczą? Czego będzie im brakować? Jak odnajdą się w nowej roli?

Najbliższe emisje

Reklama