⚠ Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Planete+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.

Galeria

  • 50 CENT. NIE DAĆ SIĘ ZABIĆ
  • 50 CENT. NIE DAĆ SIĘ ZABIĆ
  • 50 CENT. NIE DAĆ SIĘ ZABIĆ

 

50 CENT. NIE DAĆ SIĘ ZABIĆ

50 CENT. NIE DAĆ SIĘ ZABIĆ 50 CENT. NIE DAĆ SIĘ ZABIĆ 50 CENT. NIE DAĆ SIĘ ZABIĆ Underhill, Mike Corbera USA 2005

50 Cent: Refuse 2 Die

reżyser: Underhill, Mike Corbera

film dokumentalny, USA, 2005, 80 min.

Z ulicy na scenę - nieautoryzowana biografia największej gwiazdy hip-hopu, 50 Centa.

Curtis Jackson urodził się 6 lipca 1975 roku w Nowym Jorku. Jako dziecko przeżył tragiczną śmierć swojej matki, zabitą za długi narkotykowe. Wychowywali go dziadkowie, gdyż ojciec nigdy się nim nie interesował. Mieszkali na niebezpiecznych ulicach nowojorskiego Queens.

50 Cent od zawsze kochał muzykę. Momentem przełomowym w jego życiu stały się narodziny syna - od tej pory zaczął myśleć o rapie poważnie. Jego nieprzeciętny talent docenił sam Jam Master Jay i dał mu możliwość nagrania płyty. Nauczył go także pisać piosenki. 50 Cent był już na drodze do sławy, ale ulica nie była gotowa wypuścić go ze swych macek. W kwietniu 2000 roku przeżył zamach na swoje życie. Trzykrotnie postrzelony twierdzi, że dostał 9 kul. Zyskał także przydomek "bulletproof" (kuloodporny).

W 2002 roku Jam Master Jay, jego mentor, został zamordowany. Od tej pory w karierze pomagał mu Eminem i legendarny Dr. Dre. "Teraz moim faworytem jest 50 Cent" - mówił w radio Eminem, a Dre potwierdzał tę opinię. Młody raper niebawem został najgłośniejszym artystą dekady, a rozgłośnie radiowe nie grały hip-hopu tak często od lata 1994 roku. Singiel "In Da Club" stał się hitem, a płyta "Get Rich or Die Tryin'" sprzedała się w ilości 6,5 miliona egzemplarzy tylko w ciągu roku i tylko w samych Stanach Zjednoczonych. Od tej pory 50 Cent nie wrócił na ulicę. I nie ma wątpliwości, że ten inteligentny, rozsądny, utalentowany i przedsiębiorczy artysta "will Get Rich or Die Tryin'".

Najbliższe emisje

Reklama