⚠ Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Planete+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.

Filmy podobne

Galeria

  • 40 dni w bazie
  • 40 dni w bazie
  • 40 dni w bazie

 

40 dni w bazie

40 dni w bazie 40 dni w bazie 40 dni w bazie Dianne Whelan Kanada 2011

40 days at Base Camp

reżyser: Dianne Whelan

film dokumentalny, Kanada, 2011, 54 min.

Fascynujący film Dianne Whelan o alpinistach, którzy gotowi są na wszystko, by stanąć na szczycie Mount Everest. Reżyserka przez 40 dni rozmawia z nimi w bazie, z której wyruszą, aby zmierzyć się ze swoimi słabościami i zdobyć "Dach Świata".

Na wysokości 5486 metrów nad poziomem morza dokumentalistka Dianne Whelan zanurza się w świat bazy pod Mount Everest. Każdej wiosny przyjeżdża tu około 800 osób z zamiarem zdobycia "Dachu Świata". Są to całe załogi lub indywidualni alpiniści, którzy gotowi są zapłacić około 100 tysięcy dolarów za przeżycie niepowtarzalnego doświadczenia. Ekipa filmowa Dianne Whelan przez 40 dni towarzyszy trzem zespołom - z Kolumbii, Indii i Kanady - których członkowie pragną spełnić swoje marzenia i ambicje. Jeden z uczestników wyprawy z Kolumbii chce zmierzyć się ze szczytem, by udowodnić sobie, że mimo niesprawności fizycznej da radę wspiąć się na górę. 16-letni alpinista z Indii chce zostać najmłodszym zdobywcą Mount Everestu ze swojego kraju i drugim najmłodszym człowiekiem na świecie, który tego dokonał. Z kolei w ekipie z Kanady jest Rob, który cierpi na chorobę Leśniowskiego-Crohna, czyli przewlekłą chorobę jelit. Dla niego wspinaczka jest ukoronowaniem jego celu, czyli zdobycia siedmiu najwyższych szczytów na siedmiu kontynentach.

Film "40 dni w bazie" to fascynujący, intymny portret ludzi, którzy jednoczą się w osiągnięciu celu, jakim jest zdobycie szczytu świata.

Najbliższe emisje

Reklama