⚠ Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Planete+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.

 

24 GODZINY Z ŻYCIA MIASTA: VANCOUVER

reżyser: Marie-France Bojanowski

film dokumentalny, Francja, 2002, 27 min.

Kanadyjskie miasto Vancouver uważane jest za jedno z najładniejszych na świecie.

Vancouver, ma dość krótką historię - pierwsi kolonizatorzy osiedlili się na jego obszarze w 1862 roku. Swoją nazwę miejscowość zawdzięcza Anglikowi George'a Vancouverowi, który pod koniec XVIII wieku zbadał zachodnie wybrzeża Ameryki Północnej. Osada zaczęła szybko rozwijać się wkrótce po jej założeniu. W 1911 roku była już aglomeracją liczącą ponad 120 tysięcy mieszkańców, w 1971 - milion, a 20 lat później - 1,6 miliona. Miasto otoczone jest wodą i górami - mieszkańcy i turyści mogą więc podziwiać piękne krajobrazy oraz korzystać z rozległych terenów rekreacyjnych.

Podobnie jak wiele innych dużych miast Ameryki Północnej, Vancouver jest zamieszkiwany przez ludzi pochodzących z różnych grup etnicznych. Można w nim spotkać przedstawicieli ludów tubylczych, potomków brytyjskich osadników i azjatyckich emigrantów. Ci ostatni stanowią jedną trzecią populacji miasta. Chińska społeczność Vancouver jest największą w Kanadzie. Nic dziwnego zatem, że miejscowa kuchnia stanowi połączenie kulinarnych tradycji Europy i Azji.

Najbliższe emisje

Reklama