⚠ Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Planete+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.

Galeria

  • 213 - gangsterzy z Miasta Aniołów

 

213 - gangsterzy z Miasta Aniołów

213 - gangsterzy z Miasta Aniołów 213 - gangsterzy z Miasta Aniołów 213 - gangsterzy z Miasta Aniołów Robert Ball JR USA 2012

reżyser: Robert Ball JR

film dokumentalny, USA, 2012, 89 min.

Dokument Roberta Balla przybliża widzom trzy największe gangi Los Angeles terroryzujące miasto.

213 to numer kierunkowy przypisany do centrum Los Angeles i zarazem liczba, za pomocą której członkowie gangów określają terytoria im podległe. Film Roberta Balla opowiada historię członków trzech najsłynniejszych grup przestępczych działających na terenie Miasta Aniołów. Każda z nich jest inna. Wszystkie tworzą sztukę, muzykę, używają swojego języka i ubierają się w charakterystyczny sposób. Wszystkie prowadzą działalność przestępczą - handlują narkotykami i nie boją się używać przemocy na ulicach miasta. Reżyser podjął się karkołomnego zadania wniknięcia w niebezpieczny świat gangów, pokazania mentalności ich członków oraz wpływu, jaki mają na Los Angeles i jego mieszkańców. Robert Ball przeprowadził wywiady z gangsterami przebywającymi w więzieniu, tymi działającymi nadal na ulicach oraz ich żonami.

Najbliższe emisje

Reklama