⚠ Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Planete+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.

Galeria

  • 188 DNI W KOSMOSIE
  • 188 DNI W KOSMOSIE
  • 188 DNI W KOSMOSIE

Nauka i technika

188 DNI W KOSMOSIE

188 DNI W KOSMOSIE 188 DNI W KOSMOSIE 188 DNI W KOSMOSIE Jean-Pierre Larcher, Thierry Ragobert Francja 2007

Les voyageurs de l'espace

reżyser: Jean-Pierre Larcher, Thierry Ragobert

film dokumentalny, Francja, 2007, 43 min.

Po 188 dniach wyczerpującej podróży dookoła ziemskiego globu trójka astronautów stanęła wreszcie na stałym gruncie. Był 28 sierpnia 1999 roku, gdy trwająca ponad pół roku ekspedycja na stację kosmiczną Mir zakończyła się sukcesem.

Choć eskapadę przypłacili zmęczeniem i zanikami mięśni, kosmonauci - Francuz i dwóch Rosjan - mieli powody do satysfakcji. Ich wyprawa była ostatnią badawczą ekspedycją na wysłużony Mir, wyekspediowany w kosmos w 1986 roku. Rok później wprawdzie zawitała na stację jeszcze jedna załoga astronautów, mająca przeprowadzić działania konserwacyjne, ale już w 2001 roku zdecydowano o zdjęciu Miru z orbity.

Dokument "188 dni w kosmosie" upamiętnia historyczną ekspedycję, przedstawiając unikatowe nagrania z jej przebiegu. Twórcy dają widzowi niepowtarzalną szansę obserwowania codziennego życia astronautów oraz ich wręcz intymne podsumowanie trwającego pół roku pobytu w kosmicznej przestrzeni.

Najbliższe emisje

Reklama