Aktualności

 

wtorek, 1 marca 2016 r.

VetAway, czyli weterynaryjna przygoda!

Kasia Kołodziejczyk, studentka 4. roku Medycyny Weterynaryjnej na SGGW w Warszawie wyrusza na weterynaryjną przygodę do Republiki Południowej Afryki. Patronat nad wyprawą objął kanał Planete+.

Nazywam się Kasia Kołodziejczyk i jestem studentką 4-go roku Medycyny Weterynaryjnej na SGGW w Warszawie. Od najmłodszych lat miałam do czynienia ze zwierzętami, czy to u znajomych na wsi, czy na lekcjach jazdy konnej. Sama jestem właścicielką konia, dwóch psów i papugi. Zwierzęta od zawsze były moją wielką pasją i nie wyobrażam sobie innej pracy niż właśnie przy nich. Z pewnością nie jestem typem „kanapowca” i uwielbiam gdy wokół mnie dużo się dzieje.

Od dzieciństwa, zapatrzona w telewizyjne programy przyrodnicze i magazyny o tematyce podróżniczej, marzyłam że pewnego dnia znajdę się w jednym z miejsc pokazywanych na szklanym ekranie. Szczególną miłością zapałałam do Afryki. Postanowiłam więc sobie, że połączę moje dwa marzenia- bycie lekarzem weterynarii i poznanie dzikich zwierząt.

Kilka miesięcy temu postanowiłam, że najwyższa pora przestać marzyć a zacząć działać! Napisałam więc maila do interesującego mnie rezerwatu i z niecierpliwością czekałam na odpowiedź. Po kilkudniowej wymianie wiadomości, zostałam przyjęta na dwutygodniowy staż, a następnie dwutygodniowy wolontariat w rezerwacie.

Co dokładnie mnie tam czeka? Część teoretyczna to m.in. wykłady na tematy takie jak anatomia, fizjologia, farmakologia, chirurgia itp. Część praktyczna zaś, w dużej mierze zależy od tego co będzie się działo w danym okresie na terenie rezerwatu. Będą pomagać przy pobieraniu wszelkiego rodzaju próbek, drobnych zabiegach chirurgicznych, transporcie zwierząt w obrębie rezerwatu, opieką nad osieroconymi młodymi oraz ofiarami kłusowników. Temu ostatniemu zagadnieniu, chciałabym przyjrzeć się z bliska tak, by po powrocie podzielić się zdobytą wiedzą i pokazać jak każdy z nas może walczyć z tym okrutnym procederem.

Mam również nadzieję, że od tej wyprawy, rozpocznie się moja przygoda z weterynarią dzikich zwierząt. Zdobędę bezcenne doświadczenie, które pomoże mi być lepszym lekarzem w przyszłości.

Data i miejsce wyprawy: 04.07-01.08.2016, rezerwat „SHAMWARI", Republika Południowej Afryki.

Patronat nad wyprawą objął kanał Planete+.

 

Reklama

Szukaj aktualności

FILTRUJ WYNIKI

piątek, 22 listopada 2019 r.

Gala zamknięcia 17. Warszawskiego Festiwalu Filmów o Tematyce Żydowskiej

Gala zamknięcia 17. Warszawskiego Festiwalu Filmów o Tematyce Żydowskiej – KAMERA DAWIDA odbędzie się 24 listopada o godz. 19.00 w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Podczas gali zostaną przyznane Kamery Dawida oraz obędzie się warszawska premiera polsko-amerykańskiego filmu „MAM NA IMIĘ SARA” w reż. Stevena Oritta.

środa, 20 listopada 2019 r.

Kino Helios partnerem 17. WJFF

W 2019 roku Warszawski Festiwal Filmów o Tematyce Żydowskiej KAMERA DAWIDA nawiązał partnerstwo ze znaną ze współpracy największymi polskimi festiwalami filmowymi siecią kin HELIOS.

środa, 13 listopada 2019 r.

Zbliża się 17. Warszawski Festiwal Filmów o Tematyce Żydowskiej

17. Warszawski Festiwal Filmów o Tematyce Żydowskiej odbędzie się w dniach 18-24 listopada w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, JCC Warszawa, Kinie Helios, Centrum Kultury Jidysz, Kinie Czary oraz w Mindspace Warszawa. Poza Warszawą projekcje festiwalowe będą odbywały się w Krakowie (Żydowskie Muzeum Galicja, JCC Kraków) oraz w Łodzi (Centrum Dialogu im. Marka Edelmana).

środa, 13 listopada 2019 r.

Siedem powodów, dla których warto wybrać się na Festiwal #HumanDOC

W dniach 22- 24 listopada w Kinotece rozpocznie się X edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych #HumanDOC.