⚠ Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Planete+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.

Aktualności

 

poniedziałek, 19 października 2015 r.

Planete+ upamiętnia koniec I Wojny Światowej

W trakcie I wojny światowej zginęło ponad milion żołnierzy innych ras niż biała. Jednak ich ofiara została szybko zmarginalizowana, a z czasem zupełnie zapomniana. Upamiętniając zakończenie wojny, Planete+, autorski kanał platformy nc+, pokaże dokumenty ukazujące jej nieznane aspekty. Premiery w czwartki, od 5 listopada, od 22:00.

I wojna światowa

Historia pamięta miliony Europejczyków, którzy polegli na froncie I wojny światowej. Jednak w międzynarodowych działaniach militarnych brały także udział ponad 4 miliony żołnierzy o innym kolorze skóry niż biały: 1,5 miliona Hindusów, 2 miliony Afrykańczyków, 400 tysięcy Afroamerykanów oraz 100 tysięcy Chińczyków. Ludzie różnych ras i wyznań byli ludzkim kapitałem europejskich mocarstw. Wojna obnażyła hipokryzję w traktowaniu narodów sprzymierzonych, których żołnierze nie byli biali. Dwuodcinkowy dokument „Wielorasowa I wojna światowa” (12 listopada) przypomina bohaterów, bez których państwa Ententy miałyby mniejszą szansę na zwycięstwo.

W paśmie „Historia XX wieku” w listopadzie, w ramach cyklu upamiętniającego zakończenie I wojny światowej, będzie można zobaczyć również trzy inne filmy odkrywające nieznane fakty na temat tego międzynarodowego konfliktu. Rozpocznie go 5 listopada emisja dwuodcinkowego dokumentu „I wojna światowa na morzu” przybliżającego starcia morskie pomiędzy dwoma supermocarstwami: Wielką Brytanią i Niemcami. Tydzień później Planete+ pokaże wspomnianą „Wielorasową I wojnę światową”. Z kolei 19 listopada będzie można zobaczyć „Kobiety I wojny światowej” – dokument przypominający o istotnej roli, jaką odegrały w trakcie wojny kobiety pracujące w szpitalach, bankach i fabrykach. 26 listopada cykl zakończy film „Zatonięcie Lusitanii. 18 minut, które zmieniły bieg wojny” opowiadający o storpedowaniu w 1915 roku pasażerskiego parowca „Lusitania” przez niemiecki U-Boot.

PREMIERY CYKLU UPAMIĘTNIAJĄCEGO ZAKOŃCZENIE I WOJNY ŚWIATOWEJ:

5 listopada, godz. 22:00 - „I wojna światowa na morzu” część pierwsza
5 listopada, godz. 23:00 - „I wojna światowa na morzu” część druga
12 listopada, godz. 22:00 - „Wielorasowa I wojna światowa” część pierwsza
12 listopada, godz. 23:00 - „Wielorasowa I wojna światowa” część druga
19 listopada, godz. 22:00 - „Kobiety I wojny światowej”
26 listopada, godz. 22:00 - „Zatonięcie Lusitanii. 18 minut, które zmieniły bieg wojny” 

Reklama

Szukaj aktualności

FILTRUJ WYNIKI

poniedziałek, 13 kwietnia 2020 r.

Dzień Ziemi 2020 w Planete+

W roku 2020, podczas globalnej pandemii koronawirusa Światowy Dzień Ziemi, który świętuje właśnie swoje 50-lecie, nabiera szczególnego znaczenia. Dlatego też Planete+ zabiera widzów w pełną emocji podróż po naszej pięknej, choć trochę zaniedbanej, planecie. Oto jakie programy i filmy zobaczymy.

piątek, 22 listopada 2019 r.

Gala zamknięcia 17. Warszawskiego Festiwalu Filmów o Tematyce Żydowskiej

Gala zamknięcia 17. Warszawskiego Festiwalu Filmów o Tematyce Żydowskiej – KAMERA DAWIDA odbędzie się 24 listopada o godz. 19.00 w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Podczas gali zostaną przyznane Kamery Dawida oraz obędzie się warszawska premiera polsko-amerykańskiego filmu „MAM NA IMIĘ SARA” w reż. Stevena Oritta.

środa, 20 listopada 2019 r.

Kino Helios partnerem 17. WJFF

W 2019 roku Warszawski Festiwal Filmów o Tematyce Żydowskiej KAMERA DAWIDA nawiązał partnerstwo ze znaną ze współpracy największymi polskimi festiwalami filmowymi siecią kin HELIOS.

środa, 13 listopada 2019 r.

Zbliża się 17. Warszawski Festiwal Filmów o Tematyce Żydowskiej

17. Warszawski Festiwal Filmów o Tematyce Żydowskiej odbędzie się w dniach 18-24 listopada w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, JCC Warszawa, Kinie Helios, Centrum Kultury Jidysz, Kinie Czary oraz w Mindspace Warszawa. Poza Warszawą projekcje festiwalowe będą odbywały się w Krakowie (Żydowskie Muzeum Galicja, JCC Kraków) oraz w Łodzi (Centrum Dialogu im. Marka Edelmana).

środa, 13 listopada 2019 r.

Siedem powodów, dla których warto wybrać się na Festiwal #HumanDOC

W dniach 22- 24 listopada w Kinotece rozpocznie się X edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych #HumanDOC.