⚠ Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Planete+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.

Aktualności

 

sobota, 5 grudnia 2015 r.

Piękna i bestie, czyli ikony kina w Planete+

Ich dwóch i ona jedna. Piękni, seksowni i utalentowani: Jayne Mansfield, Marlon Brando i Marcello Mastroianni. W grudniu Planete+ pokaże biografie wielkich gwiazd szklanego ekranu. Premiery w soboty, od 12 grudnia, o 22:00.

Brando

Łączyło ich wiele: burzliwe życie prywatne, wielkie kariery i wyjątkowy magnetyzm, który powodował, że ludzie na całym świecie chcieli oglądać ich na ekranach kin i telewizorów. W grudniu Planete+ wyemituje trzy dokumenty poświęcone aktorom, którzy za życia zostali okrzyknięci ikonami kina.

12 grudnia będzie można zobaczyć „Hollywoodzki sen Jayne Mansfield”. Jej życie było jak grecka tragedia. Miała twarz baby doll i wymiary przyprawiające mężczyzn o palpitacje serca. Trzy razy wychodziła za mąż i urodziła piątkę dzieci. Mimo nieziemskiego wyglądu, Mansfield udało się udowodnić, że ma do zaoferowania coś więcej. Grała w filmach, występowała na deskach teatrów, a także śpiewała. W 1957 roku odebrała Złoty Glob jako najbardziej obiecująca debiutantka.

Tydzień później, 19 grudnia, Planete+ pokaże dokument „Brando zwany pożądaniem”. Młody Marlon Brando przyjechał do Nowego Jorku z kilkoma dolarami w kieszeni i przeświadczeniem, że zostanie największym aktorem na świecie. Jedenaście lat później miał na swoim koncie role w „Tramwaju zwanym pożądaniem”, „Na nabrzeżach” i „Dzikim”. Jego styl zmienił oblicze aktorstwa i stał się inspiracją dla rzeszy debiutantów. Aktor zdobył dwa OSCARY®. Na znak protestu przeciw dyskryminacji Indian odmówił przyjęcia drugiej statuetki za kultową rolę w „Ojcu chrzestnym”. Brando miał opinię trudnego we współpracy, prowadził rock’n’rollowy styl życia. Otwarcie przyznał się do biseksualizmu.

Jako ostatni w tym cyklu wyemitowany zostanie dokument „Mastroianni – Włoch doskonały”. Marcello Mastroianni uosabiał typ prawdziwego włoskiego mężczyzny. Był męski i charyzmatyczny, a jednocześnie melancholijny, czuły, z dystansem do siebie. Jego naturalny urok czynił go niezwykle atrakcyjnym. Największym przełomem w jego karierze było „Słodkie życie” Federica Felliniego. Potem grał już tylko u najlepszych: Viscontiego, Antonioniego, Scoli czy Altmana. W 1950 roku aktor poślubił Florę Carabellę, z którą miał córkę. Para żyła w separacji i nigdy się nie rozwiodła z powodu wiary. Mastroianni miał słabość do swoich partnerek z planu, romansował między innymi z Faye Dunaway i Catherine Deneuve. Po śmierci gwiazdora w 1996 roku władze Rzymu symbolicznie wyłączyły fontannę di Trevi, a tysiące Włochów wyszły na ulicę krzycząc: „Ciao Marcello!”.

PREMIERY W PAŚMIE BIOGRAFIE:
12 grudnia, godz. 22:00 - „Hollywoodzki sen Jayne Mansfield”
19 grudnia, godz. 22:00 - „Brando zwany pożądaniem”
26 grudnia, godz. 22:00 - „ Mastroianni – Włoch doskonały” 

Reklama

Szukaj aktualności

FILTRUJ WYNIKI

poniedziałek, 13 kwietnia 2020 r.

Dzień Ziemi 2020 w Planete+

W roku 2020, podczas globalnej pandemii koronawirusa Światowy Dzień Ziemi, który świętuje właśnie swoje 50-lecie, nabiera szczególnego znaczenia. Dlatego też Planete+ zabiera widzów w pełną emocji podróż po naszej pięknej, choć trochę zaniedbanej, planecie. Oto jakie programy i filmy zobaczymy.

piątek, 22 listopada 2019 r.

Gala zamknięcia 17. Warszawskiego Festiwalu Filmów o Tematyce Żydowskiej

Gala zamknięcia 17. Warszawskiego Festiwalu Filmów o Tematyce Żydowskiej – KAMERA DAWIDA odbędzie się 24 listopada o godz. 19.00 w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Podczas gali zostaną przyznane Kamery Dawida oraz obędzie się warszawska premiera polsko-amerykańskiego filmu „MAM NA IMIĘ SARA” w reż. Stevena Oritta.

środa, 20 listopada 2019 r.

Kino Helios partnerem 17. WJFF

W 2019 roku Warszawski Festiwal Filmów o Tematyce Żydowskiej KAMERA DAWIDA nawiązał partnerstwo ze znaną ze współpracy największymi polskimi festiwalami filmowymi siecią kin HELIOS.

środa, 13 listopada 2019 r.

Zbliża się 17. Warszawski Festiwal Filmów o Tematyce Żydowskiej

17. Warszawski Festiwal Filmów o Tematyce Żydowskiej odbędzie się w dniach 18-24 listopada w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, JCC Warszawa, Kinie Helios, Centrum Kultury Jidysz, Kinie Czary oraz w Mindspace Warszawa. Poza Warszawą projekcje festiwalowe będą odbywały się w Krakowie (Żydowskie Muzeum Galicja, JCC Kraków) oraz w Łodzi (Centrum Dialogu im. Marka Edelmana).

środa, 13 listopada 2019 r.

Siedem powodów, dla których warto wybrać się na Festiwal #HumanDOC

W dniach 22- 24 listopada w Kinotece rozpocznie się X edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych #HumanDOC.