Aktualności

 

czwartek, 14 września 2017 r.

MEDIATRAVEL 2017 - Festiwal cywilizacji i sztuki mediów

10., jubileuszowa edycja odbywać się będzie w dniach 26-29 października 2017 w EC1 Łódź - Miasto Kultury przy ulicy Targowej 1/3.


MEDIATRAVEL 2017

Festiwal MEDIATRAVEL to ODKRYWANIE ŚWIATA oczami twórców mediów, którzy są zainspirowani człowiekiem, społecznością i środowiskiem, w którym żyje, konfliktami i problemami społecznymi, obyczajami i zwyczajami ludzi, problematyką tożsamości narodowej, zjawiskiem emigracji, a także całą dziedziną współczesności- czyli tym wszystkim, co człowieka otacza.


MEDIATRAVEL 2017 MEDIATRAVEL 2017 MEDIATRAVEL 2017 MEDIATRAVEL 2017 MEDIATRAVEL 2017 MEDIATRAVEL 2017 MEDIATRAVEL 2017 MEDIATRAVEL 2017

Festiwal Mediatravel posiada formułę konkursu w kategoriach: FILM, PROGRAMY TV, AUDYCJE RADIOWE, FOTOGRAFIA, WYPRAWA I KSIĄŻKA. Nagrodą główną jest NAGRODA WORLD MEDIATRAVEL oraz NAGRODA EL DORADO im. Stanisława Szwarc-Bronikowskiego. Przyznawane są nagrody honorowe - Columbus Awards za całokształt pracy twórczej. W tym roku honorową nagrodę otrzymają: dr Manuel Rosa oraz prof. Stanisław Fijałkowski (Doctor honoris causa Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi).

Festiwal to spotkania z TWÓRCAMI FILMU, RADIA, DZIENNIKARZAMI, ze znanymi podróżnikami i odkrywcami, historykami, profesorami uczelni, to historia wypraw i ekspedycji podejmowanych w najdalsze zakątki świata, to HISTORIA CYWILIZACJI. Wiele poruszonych tematów dotyczyć będzie polskiej historii, pragniemy zwrócić uwagę na jakość życia społecznego w naszej Ojczyźnie, na sposoby poprawy wizerunku Polski za granicą, na możliwości pogłębiania tożsamości narodowej, na polskie dziedzictwo kulturowe, na te aspekty, które służą jednoczeniu Polaków. Szczególnym dniem Festiwalu będzie Dzień Polonii, którego hasłem przewodnim jest: Perspektywa jedności Polonii w przeddzień 100 rocznicy odzyskania niepodległości (29.10.2017).


MEDIATRAVEL 2017

MEDIATRAVEL 2017:

  • Dr MANUEL ROSA – czy Krzysztof Kolumb był Polakiem? Spotkanie z profesorem uczelni Duke z USA.
  • DEBATA-KORESPONDENCI WOJENNI: Marcin Mamoń, Dawid Wildstein, Bianka Zalewska.
  • POLACY NA KRAŃCACH ŚWIATA: E.A. Lisowscy- Południki szczęścia, J. Majcherczyk- Polskie zdobywanie Kanionu Colca w Peru, ks. dr P.M. Szewczyk-Urszula i Brygida, czyli Polki z Aleppo, I. Strojecki – Utracony świat (Azja w XIX w.), D. Skonieczko – Vivat Polonia 2016 czyli Afryka śladami Stefana Rogozińskiego
  • CYWILIZACJA: ks. dr R. Piwowarczyk–Tajemnica Góry Ararat, dr. W. Lewandowski-legenda piratów z Karaibów, S. Makaruk- Skarby podwodnego świata, S. Malinowski-Kurdystan, droga do wolności.
  • DZIEŃ POLONII (29.10.2017) – Perspektywy Jedności Polonii w przeddzień 100 rocznicy odzyskania niepodległości: prof. J.Z. Ryn – Polacy w Chile, dr M. Boruta - Polacy na Wschodzie, prof. Jan Żaryn- Znajomość historii polskiej emigracji jako czynnik kulturotwórczy współczesnej Polonii, i in.
  • NAJLEPSI Z NAJLEPSZYCH-pokaz możliwości łazika marsjańskiego zbudowanego przez zespół "Raptors" Politechniki Łódzkiej

Adres internetowy festiwalu: www.mediatravel.pl


MEDIATRAVEL 2017

 

Reklama

Szukaj aktualności

FILTRUJ WYNIKI

środa, 29 listopada 2017 r.

Ben Gurion - ceremonia zamknięcia

W czwartek 30 listopada o 20:00 w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN odbędzie się ceremonia zamknięcia 15. Warszawskiego Festiwalu Filmów o Tematyce Żydowskiej, połączona z polską premierą filmu „BEN-GURION, EPILOG” („Ben-Gurion, Epilogue”, reż. Yariv Mozer), zdobywcy izraelskiego Oscara – Ophira 2017 za Najlepszy Dokument, pokazywanego w tym roku również na Toronto Jewish Film Festival, Boston Jewish Film Festival i UK Jewish Film Festival. Wstęp wolny.

środa, 29 listopada 2017 r.

PRZY PLANTY 7/9 (BOGDANS JOURNEY) w reżyserii Michała Jaskulskiego i Lawrencea Loewingera wchodzi do kin w Polsce 8 grudnia 2017!

Kinowa premiera "PRZY PLANTY 7/9" ("BOGDAN’S JOURNEY"), polsko-amerykańskiego filmu o pogromie kieleckim, odbędzie się 8 grudnia 2017r. w kinach w całej Polsce.

czwartek, 23 listopada 2017 r.

Warszawski Festiwal Filmów o Tematyce Żydowskiej

15. Warszawski Festiwal Filmów o Tematyce Żydowskiej odbędzie się w dniach 24-30 listopada 2017 r. w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN i w JCC Warszawa. Muzeum POLIN jest głównym partnerem festiwalu. Tegoroczna edycja została dedykowana Jerzemu Hoffmanowi w uznaniu za jego wkład w rozwój polskiej kinematografii i za szczególną wrażliwość na tematykę żydowską. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli Prezydent m. st. Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz oraz Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik.

wtorek, 31 października 2017 r.

Klub Na dziko - warsztaty survivalowe Łukasza Tuleja

Na warszawskich Bielanach powstał klub "Na dziko", który wyciąga ludzi z pomieszczeń, wprost w objęcia natury, do lasu. Bielany to zielony zakątek stolicy, przylegający do Kampinoskiego Parku Narodowego, jednego największych kompleksów leśnych w Polsce. To w takiej okolicy funkcjonuje filia Bielańskiego Ośrodka Kultury Estrady 112, która jest organizatorem przedsięwzięcia.

piątek, 1 września 2017 r.

Pokaż swoje miasto z góry w Planete+

Rozległa metropolia, malownicza wieś czy urocze miasteczko? Każde z nich ma szanse stać się bohaterem najnowszej produkcji Planete+! W poniedziałek 21 sierpnia o godzinie 18:30 wystartuje unikalna w polskiej telewizji produkcja „Polska z góry”, w której widzowie zobaczą Polskę z lotu ptaka. Premierze będzie towarzyszyć specjalna akcja skierowana do tych polskich miejscowości, które nie znalazły się w programie. W przygotowanym przez Planete+ plebiscycie wszystkie te miasta będą mogły powalczyć o wyjątkową prezentację w dodatkowym, trzynastym odcinku serii.