Aktualności

 

czwartek, 14 września 2017 r.

MEDIATRAVEL 2017 - Festiwal cywilizacji i sztuki mediów

10., jubileuszowa edycja odbywać się będzie w dniach 26-29 października 2017 w EC1 Łódź - Miasto Kultury przy ulicy Targowej 1/3.


MEDIATRAVEL 2017

Festiwal MEDIATRAVEL to ODKRYWANIE ŚWIATA oczami twórców mediów, którzy są zainspirowani człowiekiem, społecznością i środowiskiem, w którym żyje, konfliktami i problemami społecznymi, obyczajami i zwyczajami ludzi, problematyką tożsamości narodowej, zjawiskiem emigracji, a także całą dziedziną współczesności- czyli tym wszystkim, co człowieka otacza.


MEDIATRAVEL 2017 MEDIATRAVEL 2017 MEDIATRAVEL 2017 MEDIATRAVEL 2017 MEDIATRAVEL 2017 MEDIATRAVEL 2017 MEDIATRAVEL 2017 MEDIATRAVEL 2017

Festiwal Mediatravel posiada formułę konkursu w kategoriach: FILM, PROGRAMY TV, AUDYCJE RADIOWE, FOTOGRAFIA, WYPRAWA I KSIĄŻKA. Nagrodą główną jest NAGRODA WORLD MEDIATRAVEL oraz NAGRODA EL DORADO im. Stanisława Szwarc-Bronikowskiego. Przyznawane są nagrody honorowe - Columbus Awards za całokształt pracy twórczej. W tym roku honorową nagrodę otrzymają: dr Manuel Rosa oraz prof. Stanisław Fijałkowski (Doctor honoris causa Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi).

Festiwal to spotkania z TWÓRCAMI FILMU, RADIA, DZIENNIKARZAMI, ze znanymi podróżnikami i odkrywcami, historykami, profesorami uczelni, to historia wypraw i ekspedycji podejmowanych w najdalsze zakątki świata, to HISTORIA CYWILIZACJI. Wiele poruszonych tematów dotyczyć będzie polskiej historii, pragniemy zwrócić uwagę na jakość życia społecznego w naszej Ojczyźnie, na sposoby poprawy wizerunku Polski za granicą, na możliwości pogłębiania tożsamości narodowej, na polskie dziedzictwo kulturowe, na te aspekty, które służą jednoczeniu Polaków. Szczególnym dniem Festiwalu będzie Dzień Polonii, którego hasłem przewodnim jest: Perspektywa jedności Polonii w przeddzień 100 rocznicy odzyskania niepodległości (29.10.2017).


MEDIATRAVEL 2017

MEDIATRAVEL 2017:

  • Dr MANUEL ROSA – czy Krzysztof Kolumb był Polakiem? Spotkanie z profesorem uczelni Duke z USA.
  • DEBATA-KORESPONDENCI WOJENNI: Marcin Mamoń, Dawid Wildstein, Bianka Zalewska.
  • POLACY NA KRAŃCACH ŚWIATA: E.A. Lisowscy- Południki szczęścia, J. Majcherczyk- Polskie zdobywanie Kanionu Colca w Peru, ks. dr P.M. Szewczyk-Urszula i Brygida, czyli Polki z Aleppo, I. Strojecki – Utracony świat (Azja w XIX w.), D. Skonieczko – Vivat Polonia 2016 czyli Afryka śladami Stefana Rogozińskiego
  • CYWILIZACJA: ks. dr R. Piwowarczyk–Tajemnica Góry Ararat, dr. W. Lewandowski-legenda piratów z Karaibów, S. Makaruk- Skarby podwodnego świata, S. Malinowski-Kurdystan, droga do wolności.
  • DZIEŃ POLONII (29.10.2017) – Perspektywy Jedności Polonii w przeddzień 100 rocznicy odzyskania niepodległości: prof. J.Z. Ryn – Polacy w Chile, dr M. Boruta - Polacy na Wschodzie, prof. Jan Żaryn- Znajomość historii polskiej emigracji jako czynnik kulturotwórczy współczesnej Polonii, i in.
  • NAJLEPSI Z NAJLEPSZYCH-pokaz możliwości łazika marsjańskiego zbudowanego przez zespół "Raptors" Politechniki Łódzkiej

Adres internetowy festiwalu: www.mediatravel.pl


MEDIATRAVEL 2017

 

Reklama

Szukaj aktualności

FILTRUJ WYNIKI

poniedziałek, 17 czerwca 2019 r.

Zgłoś swoją miejscowość do plebiscytu "Twoje miasto z góry" i zobacz ją z lotu ptaka w PLANETE+

Metropolia, urokliwa wieś czy malownicze miasteczko? To widzowie zdecydują, która miejscowość zostanie pokazana w specjalnym odcinku popularnej serii Polska z góry na antenie Planete+.

czwartek, 16 maja 2019 r.

SPÓJRZ NA ŚWIAT Z INNEJ PERSPEKTYWY - ZOBACZ POLSKĘ... Z GÓRY!

Planete+ po raz trzeci proponuje niebanalną wycieczkę bez potrzeby wychodzenia z domu – już od 27. maja widzowie będą mogli podziwiać malownicze i często nieodkryte zakątki Polski z lotu ptaka.

wtorek, 19 marca 2019 r.

130. rocznica urodzin Charliego Chaplina w PLANETE+

Charlie Chaplin, znany na całym świecie aktor filmów niemych, był także reżyserem, producentem i scenarzystą, a w 1971 roku otrzymał Oscara za całokształt twórczości. We wtorek, 16 kwietnia obchodzimy 130. rocznicę jego urodzin. Z tej okazji widzowie Planete+ będą mogli obejrzeć dwa dokumenty biograficzne prezentujące sylwetkę tego brytyjskiego artysty.

środa, 13 lutego 2019 r.

8 marca w Planete+: Kobieta Niepodległa

Z okazji Dnia Kobiet stacja Planete+ przygotowała cykl filmowy o silnych kobietach: łamiących stereotypy płci i wieku, walczących o swoje prawa, akceptujących swoją cielesność.

środa, 16 stycznia 2019 r.

Kosmiczne dokumenty w lutym na antenie Planete+

Czy ludzie powinni obawiać się obcych cywilizacji? A może to wszechświat jest zagrożony przez mieszkańców Ziemi? I czy jest możliwe, żeby bakterie zaatakowały… kosmos? Odpowiedź na te i wiele innych pytań widzowie Planete+ znajdą w dokumentach emitowanych w ramach pasma „Nauka i technika” w lutym w każdy wtorek o godz. 22.00.