⚠ Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Planete+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.

Aktualności

 

czwartek, 4 sierpnia 2016 r.

"Ludzie Morza" na radarze Planete+. Premiera nowej polskiej produkcji

Praca w temperaturze poniżej -12 stopni Celsjusza, pływające na zamarzniętym morzu kry stanowiące niebezpieczeństwo dla statku i liczne kontrole Straży Granicznej – to tylko kilka utrudnień towarzyszących odpowiedzialnej pracy rybaków. Prawdziwe życie na kutrze można podejrzeć w znakomitej serii "Ludzie morza" – dokumentującej kulisy tego niełatwego zawodu – już 7 sierpnia w Planete+.


Ludzie Morza

Uderzająca realizmem produkcja "Ludzie morza" to historia niezłomnych rybaków – członków załóg trzech usteckich kutrów – Ust 24, Ust 121 i Ust 204. Kamera towarzyszy im podczas wypraw na połowy dorsza, łososia, szprota i śledzia, podczas których raz za razem muszą wykazywać się nadzwyczajną odpornością i stalowymi nerwami. Ich, udokumentowane w trakcie wypraw, niezwykłe doświadczenia będzie można śledzić w serii dziesięciu odcinków, emitowanych w każdą niedzielę o godzinie 22:00 na antenie Planete+.


Wiatr, mróz, ostra woń ryb – w swoim naturalnym środowisku bohaterowie bez cenzury opowiedzą o tajnikach swojej pracy i przeciwnościach z jakimi przychodzi im się mierzyć. Jak sobie radzą w sytuacjach skrajnych? Kiedy jest im najtrudniej? Widzowie Planete+ dowiedzą się m.in. tego, że ze względu na bardzo niską temperaturę, oblodzony pokład oraz pływające na zamarzniętym morzu kry najciężej pracuje się zimą. Każdemu wyjściu w pełne morze towarzyszy zaś niebezpieczeństwo oraz ryzyko powrotu z pustymi sieciami. Co więcej okaże się, że prace bohaterów zaburzają częste kontrole Straży Granicznej oraz coraz mniejsze limity na połowy.

Ludzie Morza

Namiastkę ekstremalnych warunków panujących na kutrach mogli poczuć członkowie ekipy filmowej. – Bardzo długo szukaliśmy operatorów i dźwiękowców, którzy byliby w stanie wypłynąć na 5-dniowy rejs w ujemnych temperaturach i stanie morza 4 w skali Beauforta. Wszyscy członkowie ekipy musieli przejść przez szkolenie ITR – instruktaż technik ratunkowych – gdzie poza przyswojeniem teorii, musieli z wysokości 5 metrów skakać do wody w kombinezonie ratunkowym. Po powrocie z wyprawy nasi operatorzy często wspominają gwiaździste niebo na morzu, bezwzględną ciszę po wyłączeniu silnika oraz smak łososia wyłowionego prosto z morza i jedzonego na surowo – mówi Ewelina Bińkowska, producentka programu.

Ludzie Morza

Dzięki serii "Ludzie morza" poza życiem na wodzie widzowie poznają również lepiej gatunki łowione przez usteckie kutry, w tym m.in. kolczastą rybę o nazwie "diabeł morski". Ku zdziwieniu wielu osób okaże się, że w swoich sieciach rybacy często znajdują również wplątujące się w nie foki.

 

Reklama

Szukaj aktualności

FILTRUJ WYNIKI

poniedziałek, 13 kwietnia 2020 r.

Dzień Ziemi 2020 w Planete+

W roku 2020, podczas globalnej pandemii koronawirusa Światowy Dzień Ziemi, który świętuje właśnie swoje 50-lecie, nabiera szczególnego znaczenia. Dlatego też Planete+ zabiera widzów w pełną emocji podróż po naszej pięknej, choć trochę zaniedbanej, planecie. Oto jakie programy i filmy zobaczymy.

piątek, 22 listopada 2019 r.

Gala zamknięcia 17. Warszawskiego Festiwalu Filmów o Tematyce Żydowskiej

Gala zamknięcia 17. Warszawskiego Festiwalu Filmów o Tematyce Żydowskiej – KAMERA DAWIDA odbędzie się 24 listopada o godz. 19.00 w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Podczas gali zostaną przyznane Kamery Dawida oraz obędzie się warszawska premiera polsko-amerykańskiego filmu „MAM NA IMIĘ SARA” w reż. Stevena Oritta.

środa, 20 listopada 2019 r.

Kino Helios partnerem 17. WJFF

W 2019 roku Warszawski Festiwal Filmów o Tematyce Żydowskiej KAMERA DAWIDA nawiązał partnerstwo ze znaną ze współpracy największymi polskimi festiwalami filmowymi siecią kin HELIOS.

środa, 13 listopada 2019 r.

Zbliża się 17. Warszawski Festiwal Filmów o Tematyce Żydowskiej

17. Warszawski Festiwal Filmów o Tematyce Żydowskiej odbędzie się w dniach 18-24 listopada w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, JCC Warszawa, Kinie Helios, Centrum Kultury Jidysz, Kinie Czary oraz w Mindspace Warszawa. Poza Warszawą projekcje festiwalowe będą odbywały się w Krakowie (Żydowskie Muzeum Galicja, JCC Kraków) oraz w Łodzi (Centrum Dialogu im. Marka Edelmana).

środa, 13 listopada 2019 r.

Siedem powodów, dla których warto wybrać się na Festiwal #HumanDOC

W dniach 22- 24 listopada w Kinotece rozpocznie się X edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych #HumanDOC.