Aktualności

 

czwartek, 4 sierpnia 2016 r.

"Ludzie Morza" na radarze Planete+. Premiera nowej polskiej produkcji

Praca w temperaturze poniżej -12 stopni Celsjusza, pływające na zamarzniętym morzu kry stanowiące niebezpieczeństwo dla statku i liczne kontrole Straży Granicznej – to tylko kilka utrudnień towarzyszących odpowiedzialnej pracy rybaków. Prawdziwe życie na kutrze można podejrzeć w znakomitej serii "Ludzie morza" – dokumentującej kulisy tego niełatwego zawodu – już 7 sierpnia w Planete+.


Ludzie Morza

Uderzająca realizmem produkcja "Ludzie morza" to historia niezłomnych rybaków – członków załóg trzech usteckich kutrów – Ust 24, Ust 121 i Ust 204. Kamera towarzyszy im podczas wypraw na połowy dorsza, łososia, szprota i śledzia, podczas których raz za razem muszą wykazywać się nadzwyczajną odpornością i stalowymi nerwami. Ich, udokumentowane w trakcie wypraw, niezwykłe doświadczenia będzie można śledzić w serii dziesięciu odcinków, emitowanych w każdą niedzielę o godzinie 22:00 na antenie Planete+.


Wiatr, mróz, ostra woń ryb – w swoim naturalnym środowisku bohaterowie bez cenzury opowiedzą o tajnikach swojej pracy i przeciwnościach z jakimi przychodzi im się mierzyć. Jak sobie radzą w sytuacjach skrajnych? Kiedy jest im najtrudniej? Widzowie Planete+ dowiedzą się m.in. tego, że ze względu na bardzo niską temperaturę, oblodzony pokład oraz pływające na zamarzniętym morzu kry najciężej pracuje się zimą. Każdemu wyjściu w pełne morze towarzyszy zaś niebezpieczeństwo oraz ryzyko powrotu z pustymi sieciami. Co więcej okaże się, że prace bohaterów zaburzają częste kontrole Straży Granicznej oraz coraz mniejsze limity na połowy.

Ludzie Morza

Namiastkę ekstremalnych warunków panujących na kutrach mogli poczuć członkowie ekipy filmowej. – Bardzo długo szukaliśmy operatorów i dźwiękowców, którzy byliby w stanie wypłynąć na 5-dniowy rejs w ujemnych temperaturach i stanie morza 4 w skali Beauforta. Wszyscy członkowie ekipy musieli przejść przez szkolenie ITR – instruktaż technik ratunkowych – gdzie poza przyswojeniem teorii, musieli z wysokości 5 metrów skakać do wody w kombinezonie ratunkowym. Po powrocie z wyprawy nasi operatorzy często wspominają gwiaździste niebo na morzu, bezwzględną ciszę po wyłączeniu silnika oraz smak łososia wyłowionego prosto z morza i jedzonego na surowo – mówi Ewelina Bińkowska, producentka programu.

Ludzie Morza

Dzięki serii "Ludzie morza" poza życiem na wodzie widzowie poznają również lepiej gatunki łowione przez usteckie kutry, w tym m.in. kolczastą rybę o nazwie "diabeł morski". Ku zdziwieniu wielu osób okaże się, że w swoich sieciach rybacy często znajdują również wplątujące się w nie foki.

 

Reklama

Szukaj aktualności

FILTRUJ WYNIKI

czwartek, 4 stycznia 2018 r.

Rekord oglądalności Planete+

Ponad 136 tys. widzów - taką widownię zgromadziła przed telewizorami w czwartek, 28 grudnia, seria dokumentalna „Świat z góry”, ustanawiając tym samym rekord oglądalności Planete+. Brytyjski serial doczekał się już 10 sezonów i cieszy się niesłabnącą popularnością na całym świecie. Z inspiracji tą serią powstała oryginalna produkcja Planete+ „Polska z góry”, która także okazała się sukcesem. Wynik polskiego tytułu również znajduje się w top 10 oglądalności wszech czasów stacji.

środa, 29 listopada 2017 r.

Ben Gurion - ceremonia zamknięcia

W czwartek 30 listopada o 20:00 w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN odbędzie się ceremonia zamknięcia 15. Warszawskiego Festiwalu Filmów o Tematyce Żydowskiej, połączona z polską premierą filmu „BEN-GURION, EPILOG” („Ben-Gurion, Epilogue”, reż. Yariv Mozer), zdobywcy izraelskiego Oscara – Ophira 2017 za Najlepszy Dokument, pokazywanego w tym roku również na Toronto Jewish Film Festival, Boston Jewish Film Festival i UK Jewish Film Festival. Wstęp wolny.

środa, 29 listopada 2017 r.

PRZY PLANTY 7/9 (BOGDANS JOURNEY) w reżyserii Michała Jaskulskiego i Lawrencea Loewingera wchodzi do kin w Polsce 8 grudnia 2017!

Kinowa premiera "PRZY PLANTY 7/9" ("BOGDAN’S JOURNEY"), polsko-amerykańskiego filmu o pogromie kieleckim, odbędzie się 8 grudnia 2017r. w kinach w całej Polsce.

czwartek, 23 listopada 2017 r.

Warszawski Festiwal Filmów o Tematyce Żydowskiej

15. Warszawski Festiwal Filmów o Tematyce Żydowskiej odbędzie się w dniach 24-30 listopada 2017 r. w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN i w JCC Warszawa. Muzeum POLIN jest głównym partnerem festiwalu. Tegoroczna edycja została dedykowana Jerzemu Hoffmanowi w uznaniu za jego wkład w rozwój polskiej kinematografii i za szczególną wrażliwość na tematykę żydowską. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli Prezydent m. st. Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz oraz Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik.

wtorek, 31 października 2017 r.

Klub Na dziko - warsztaty survivalowe Łukasza Tuleja

Na warszawskich Bielanach powstał klub "Na dziko", który wyciąga ludzi z pomieszczeń, wprost w objęcia natury, do lasu. Bielany to zielony zakątek stolicy, przylegający do Kampinoskiego Parku Narodowego, jednego największych kompleksów leśnych w Polsce. To w takiej okolicy funkcjonuje filia Bielańskiego Ośrodka Kultury Estrady 112, która jest organizatorem przedsięwzięcia.