Aktualności

 

wtorek, 3 listopada 2015 r.

Łowca Androidów, Mary Poppins i Biały Królik, czyli Planete+ wkracza do świata fantastyki

Uzależniony od narkotyków schizofrenik, wyświęcony diakon i zgorzkniała panna. To oni powołali do życia kultowych bohaterów: „Łowcy androidów”, „Alicji w Krainie Czarów” i „Mary Poppins”. Planete+, autorski kanał tematyczny platformy nc+, zaprasza na biografie geniuszów pióra. Premiery w soboty, od 14 listopada, o 22:00.

Świat fantastyki Świat fantastyki Świat fantastyki Świat fantastyki

Troje diametralnie różnych pisarzy. Wszyscy stworzyli kultowych bohaterów, którzy zawładnęli sercami i wyobraźnią czytelników na całym świecie. W listopadzie Planete+ pokaże dokumenty przybliżające widzom sylwetki Philipa K. Dicka, Lewisa Carrolla i Pameli Travers.

14 listopada, jako pierwszy film w cyklu, stacja zaprezentuje „Światy Philipa K. Dicka”. Twórcy dokumentu skupiają się zarówno na życiu oraz dziełach pisarza, jak i na najbardziej znanych ekranizacjach jego utworów, takich jak „Łowca androidów”, „Raport mniejszości” czy „Pamięć absolutna”. Podejrzewa się, że Philip K. Dick, geniusz literatury science fiction cierpiał na schizofrenie paranoidalną. W pewnym momencie był przekonany, że Stanisław Lem to grupa pisarzy działająca na zlecenie partii komunistycznej, której celem jest przejęcie kontroli nad opinią publiczną. Nie omieszkał zawiadomić o tym FBI.

Tydzień później stacja pokaże „Sekretny świat Lewisa Carrolla”. Dokument to próba odtworzenia prawdziwych postaci i wydarzeń będących inspiracją dla „Alicji w krainie czarów”. Autorzy zgłębiają zarówno biografię pisarza, jak i Alice Liddell, dziesięciolatki, która zainspirowała Carrolla do stworzenia postaci Alicji. Historia o dziewczynce, która trafia do krainy pełnej dziwów, szybko podbiła serca czytelników. Jako jedni z pierwszych przeczytali ją Oscar Wilde i królowa Wiktoria. Do dziś przetłumaczono ją na 125 języków. W 1998 roku egzemplarz pierwszego wydania „Alicji w Krainie Czarów” został sprzedany na aukcji za 1,5 miliona dolarów, co jest najwyższą kwotą, którą zapłacono za książkę dla dzieci.

Ostatnią filmem w ramach cyklu będzie „Prawdziwa Mary Poppins” (28 listopada). Widzowie zobaczą, jakie emocje żywiła Pamela Travers do swojej ukochanej postaci, której poświęciła serię książek – Mary Poppins. Uwielbiana przez najmłodszych, uzdolniona magicznie niania, od lat bawi kolejne pokolenia dzieci i rodziców. W książkach o przygodach Mary oraz jej małych podopiecznych - Janeczki, Michasia oraz bliźniąt Jasia i Basi - można znaleźć wiele odniesień do życia pisarki. Dokument został wzbogacony wywiadami z gwiazdami i materiałami z pełnometrażowego filmu „Ratując pana Banksa”, o historii powstawania ekranizacji powieści „Mary Poppins”. W rolę Pameli Travers wcieliła się Emma Thompson, partneruje jej Tom Hanks jako Walt Disney.

PREMIERY W PAŚMIE BIOGRAFIE:

14 listopada, godz. 22:00 - „Światy Philipa K. Dicka”
21 listopada, godz. 22:00 - „Sekretny świat Lewisa Carrolla”
28 listopada, godz. 22:00 - „ Prawdziwa Mary Poppins”

 

Reklama

Szukaj aktualności

FILTRUJ WYNIKI

piątek, 22 listopada 2019 r.

Gala zamknięcia 17. Warszawskiego Festiwalu Filmów o Tematyce Żydowskiej

Gala zamknięcia 17. Warszawskiego Festiwalu Filmów o Tematyce Żydowskiej – KAMERA DAWIDA odbędzie się 24 listopada o godz. 19.00 w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Podczas gali zostaną przyznane Kamery Dawida oraz obędzie się warszawska premiera polsko-amerykańskiego filmu „MAM NA IMIĘ SARA” w reż. Stevena Oritta.

środa, 20 listopada 2019 r.

Kino Helios partnerem 17. WJFF

W 2019 roku Warszawski Festiwal Filmów o Tematyce Żydowskiej KAMERA DAWIDA nawiązał partnerstwo ze znaną ze współpracy największymi polskimi festiwalami filmowymi siecią kin HELIOS.

środa, 13 listopada 2019 r.

Zbliża się 17. Warszawski Festiwal Filmów o Tematyce Żydowskiej

17. Warszawski Festiwal Filmów o Tematyce Żydowskiej odbędzie się w dniach 18-24 listopada w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, JCC Warszawa, Kinie Helios, Centrum Kultury Jidysz, Kinie Czary oraz w Mindspace Warszawa. Poza Warszawą projekcje festiwalowe będą odbywały się w Krakowie (Żydowskie Muzeum Galicja, JCC Kraków) oraz w Łodzi (Centrum Dialogu im. Marka Edelmana).

środa, 13 listopada 2019 r.

Siedem powodów, dla których warto wybrać się na Festiwal #HumanDOC

W dniach 22- 24 listopada w Kinotece rozpocznie się X edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych #HumanDOC.

poniedziałek, 17 czerwca 2019 r.

Zgłoś swoją miejscowość do plebiscytu "Twoje miasto z góry" i zobacz ją z lotu ptaka w PLANETE+

Metropolia, urokliwa wieś czy malownicze miasteczko? To widzowie zdecydują, która miejscowość zostanie pokazana w specjalnym odcinku popularnej serii Polska z góry na antenie Planete+.