⚠ Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Planete+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.

Aktualności

 

środa, 16 stycznia 2019 r.

Kosmiczne dokumenty w lutym na antenie Planete+

Czy ludzie powinni obawiać się obcych cywilizacji? A może to wszechświat jest zagrożony przez mieszkańców Ziemi? I czy jest możliwe, żeby bakterie zaatakowały… kosmos? Odpowiedź na te i wiele innych pytań widzowie Planete+ znajdą w dokumentach emitowanych w ramach pasma „Nauka i technika” w lutym w każdy wtorek o godz. 22.00.

Kosmiczne wpadki NASA

Film dokumentalny „Mikroby atakują kosmos” pokazuje, co by się stało, gdyby misje badawcze okazały się środkiem transportu dla bakterii zdolnych do przetrwania i kolonizacji odległych zakątków galaktyki. Każda maszyna do eksploracji przestrzeni kosmicznej, zanim wyruszy w drogę, przechodzi przez całkowicie sterylne i doskonale uszczelnione laboratorium. Należy się jednak liczyć z tym, że bakterie występujące na Ziemi są mimo wszystko przenoszone na inne planety, zdobywają odporność i zaczynają tworzyć nowe formy życia w kosmosie. Premiera dokumentu o nieznanym aspekcie kosmonautyki odbędzie się we wtorek, 5 lutego o godz. 22.00.

Niemiecki dokument „Śmieci na orbicie - daleki, bliski problem”pokazuje, że człowiekowi udało się zanieczyścić nawet przestrzeń pozaziemską. Nasza cywilizacja tworzy zagrożenie dla siebie samej wysyłając różne obiekty, które pozostawione na orbicie okołoziemskiej stają się „kosmicznymi odpadami”. Eksperci obawiają się niebezpiecznego efektu kuli śniegowej: w 1993 roku w przestrzeni kosmicznej wykryto 8000 takich bezużytecznych obiektów, teraz jest ich trzy razy więcej. Nikt nie zwraca uwagi na przepisy, ponieważ utylizacja kosmicznych śmieci to ogromny koszt. Stanowią one jednak poważne zagrożenie dla satelitów, dzięki którym mamy dostęp do Internetu, telefonu czy telewizji. Doprowadziły także do awarii teleskopu Hubble'a. Widzowie Planete+ przekonają się, czy i w jaki sposób można pozbyć się kosmicznego gruzu we wtorek, 12 lutego o godz. 22.00. 

Ludzkość ma za sobą ogromne sukcesy w badaniu i eksploracji kosmosu. Jednak za każdym wielkim triumfem kryją się także spektakularne porażki. Seria dokumentalna Kosmiczne wpadki NASA” prezentuje nieprawidłowości i błędy Amerykańskiej Agencji Kosmicznej, które doprowadziły do poważnych awarii i historycznych katastrof. Program odsłania kulisy tragicznej w skutkach wyprawy promu Columbia, a także pokazuje, co robią inżynierowie NASA, gdy odkrywają straszliwą prawdę o katastrofie i serii niefortunnych zdarzeń, których można było uniknąć. Pierwszy odcinek programu zostanie wyemitowany we wtorek, 19 lutego o godz. 22.00.  

 

Reklama

Szukaj aktualności

FILTRUJ WYNIKI

poniedziałek, 13 kwietnia 2020 r.

Dzień Ziemi 2020 w Planete+

W roku 2020, podczas globalnej pandemii koronawirusa Światowy Dzień Ziemi, który świętuje właśnie swoje 50-lecie, nabiera szczególnego znaczenia. Dlatego też Planete+ zabiera widzów w pełną emocji podróż po naszej pięknej, choć trochę zaniedbanej, planecie. Oto jakie programy i filmy zobaczymy.

piątek, 22 listopada 2019 r.

Gala zamknięcia 17. Warszawskiego Festiwalu Filmów o Tematyce Żydowskiej

Gala zamknięcia 17. Warszawskiego Festiwalu Filmów o Tematyce Żydowskiej – KAMERA DAWIDA odbędzie się 24 listopada o godz. 19.00 w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Podczas gali zostaną przyznane Kamery Dawida oraz obędzie się warszawska premiera polsko-amerykańskiego filmu „MAM NA IMIĘ SARA” w reż. Stevena Oritta.

środa, 20 listopada 2019 r.

Kino Helios partnerem 17. WJFF

W 2019 roku Warszawski Festiwal Filmów o Tematyce Żydowskiej KAMERA DAWIDA nawiązał partnerstwo ze znaną ze współpracy największymi polskimi festiwalami filmowymi siecią kin HELIOS.

środa, 13 listopada 2019 r.

Zbliża się 17. Warszawski Festiwal Filmów o Tematyce Żydowskiej

17. Warszawski Festiwal Filmów o Tematyce Żydowskiej odbędzie się w dniach 18-24 listopada w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, JCC Warszawa, Kinie Helios, Centrum Kultury Jidysz, Kinie Czary oraz w Mindspace Warszawa. Poza Warszawą projekcje festiwalowe będą odbywały się w Krakowie (Żydowskie Muzeum Galicja, JCC Kraków) oraz w Łodzi (Centrum Dialogu im. Marka Edelmana).

środa, 13 listopada 2019 r.

Siedem powodów, dla których warto wybrać się na Festiwal #HumanDOC

W dniach 22- 24 listopada w Kinotece rozpocznie się X edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych #HumanDOC.