Aktualności

 

środa, 16 stycznia 2019 r.

Kosmiczne dokumenty w lutym na antenie Planete+

Czy ludzie powinni obawiać się obcych cywilizacji? A może to wszechświat jest zagrożony przez mieszkańców Ziemi? I czy jest możliwe, żeby bakterie zaatakowały… kosmos? Odpowiedź na te i wiele innych pytań widzowie Planete+ znajdą w dokumentach emitowanych w ramach pasma „Nauka i technika” w lutym w każdy wtorek o godz. 22.00.

Kosmiczne wpadki NASA

Film dokumentalny „Mikroby atakują kosmos” pokazuje, co by się stało, gdyby misje badawcze okazały się środkiem transportu dla bakterii zdolnych do przetrwania i kolonizacji odległych zakątków galaktyki. Każda maszyna do eksploracji przestrzeni kosmicznej, zanim wyruszy w drogę, przechodzi przez całkowicie sterylne i doskonale uszczelnione laboratorium. Należy się jednak liczyć z tym, że bakterie występujące na Ziemi są mimo wszystko przenoszone na inne planety, zdobywają odporność i zaczynają tworzyć nowe formy życia w kosmosie. Premiera dokumentu o nieznanym aspekcie kosmonautyki odbędzie się we wtorek, 5 lutego o godz. 22.00.

Niemiecki dokument „Śmieci na orbicie - daleki, bliski problem”pokazuje, że człowiekowi udało się zanieczyścić nawet przestrzeń pozaziemską. Nasza cywilizacja tworzy zagrożenie dla siebie samej wysyłając różne obiekty, które pozostawione na orbicie okołoziemskiej stają się „kosmicznymi odpadami”. Eksperci obawiają się niebezpiecznego efektu kuli śniegowej: w 1993 roku w przestrzeni kosmicznej wykryto 8000 takich bezużytecznych obiektów, teraz jest ich trzy razy więcej. Nikt nie zwraca uwagi na przepisy, ponieważ utylizacja kosmicznych śmieci to ogromny koszt. Stanowią one jednak poważne zagrożenie dla satelitów, dzięki którym mamy dostęp do Internetu, telefonu czy telewizji. Doprowadziły także do awarii teleskopu Hubble'a. Widzowie Planete+ przekonają się, czy i w jaki sposób można pozbyć się kosmicznego gruzu we wtorek, 12 lutego o godz. 22.00. 

Ludzkość ma za sobą ogromne sukcesy w badaniu i eksploracji kosmosu. Jednak za każdym wielkim triumfem kryją się także spektakularne porażki. Seria dokumentalna Kosmiczne wpadki NASA” prezentuje nieprawidłowości i błędy Amerykańskiej Agencji Kosmicznej, które doprowadziły do poważnych awarii i historycznych katastrof. Program odsłania kulisy tragicznej w skutkach wyprawy promu Columbia, a także pokazuje, co robią inżynierowie NASA, gdy odkrywają straszliwą prawdę o katastrofie i serii niefortunnych zdarzeń, których można było uniknąć. Pierwszy odcinek programu zostanie wyemitowany we wtorek, 19 lutego o godz. 22.00.  

 

Reklama

Szukaj aktualności

FILTRUJ WYNIKI

poniedziałek, 17 czerwca 2019 r.

Zgłoś swoją miejscowość do plebiscytu "Twoje miasto z góry" i zobacz ją z lotu ptaka w PLANETE+

Metropolia, urokliwa wieś czy malownicze miasteczko? To widzowie zdecydują, która miejscowość zostanie pokazana w specjalnym odcinku popularnej serii Polska z góry na antenie Planete+.

czwartek, 16 maja 2019 r.

SPÓJRZ NA ŚWIAT Z INNEJ PERSPEKTYWY - ZOBACZ POLSKĘ... Z GÓRY!

Planete+ po raz trzeci proponuje niebanalną wycieczkę bez potrzeby wychodzenia z domu – już od 27. maja widzowie będą mogli podziwiać malownicze i często nieodkryte zakątki Polski z lotu ptaka.

wtorek, 19 marca 2019 r.

130. rocznica urodzin Charliego Chaplina w PLANETE+

Charlie Chaplin, znany na całym świecie aktor filmów niemych, był także reżyserem, producentem i scenarzystą, a w 1971 roku otrzymał Oscara za całokształt twórczości. We wtorek, 16 kwietnia obchodzimy 130. rocznicę jego urodzin. Z tej okazji widzowie Planete+ będą mogli obejrzeć dwa dokumenty biograficzne prezentujące sylwetkę tego brytyjskiego artysty.

środa, 13 lutego 2019 r.

8 marca w Planete+: Kobieta Niepodległa

Z okazji Dnia Kobiet stacja Planete+ przygotowała cykl filmowy o silnych kobietach: łamiących stereotypy płci i wieku, walczących o swoje prawa, akceptujących swoją cielesność.

czwartek, 29 listopada 2018 r.

Biografie artystów z amerykańskiej Fabryki Snów w grudniu na antenie Planete+

W grudniu na antenie Planete+ cztery inspirujące filmy przybliżające sylwetki hollywoodzkich gwiazdorów i tych, którzy na sukces produkcji pracowali za kulisami. Życiorysy aktorów Arnolda Schwarzeneggera, Paula Walkera i Heatha Ledgera przedstawiono z niecodziennej perspektywy. W trzech fascynujących dokumentach twórcy zawarli relacje i wspomnienia członków ich rodzin, przyjaciół i współpracowników. Widzowie poznają także historię małżeństwa Michelsonów – storyboardzisty Harolda i researcherki filmowej Lillian, którzy pomocą służyli najwybitniejszym reżyserom. Premiery kolejnych filmów w każdą sobotę od 1 do 22 grudnia o godz. 22:00.