⚠ Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Planete+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.

Aktualności

 

środa, 20 listopada 2019 r.

Kino Helios partnerem 17. WJFF

W 2019 roku Warszawski Festiwal Filmów o Tematyce Żydowskiej KAMERA DAWIDA nawiązał partnerstwo ze znaną ze współpracy największymi polskimi festiwalami filmowymi siecią kin HELIOS.

W Heliosie zobaczymy między innymi głośną ekranizację „Malowanego Ptaka” w reż. Václava Marhoula – czeskiego kandydata do Oscara 2020 (środa 20.11 g. 20.00).


Jak i również film „Ci, którzy pozostali” w reż. Barnabása Tótha – węgierskiego kandydata do Oscara 2020 (polska premiera, czwartek 21.11 g. 18.00).
Pokażemy też niezwykle sugestywny obraz „Skin. Gniew pod skórą” w reż. Guy’a Nattiva. (polska premiera, piątek 22.11 g. 20.00), historię Bryona Widnera (Jamie Bell), członka neonazistowskiego gangu, który usiłuje uciec od trudnej przeszłości i zbudować nowe życie.


Przyjrzymy się też współczesnej społeczności żydowskiej w Polsce – w tej sekcji zaplanowaliśmy dwa polskie dokumenty: „Złota” w reż. Tomasza Knittela i „Dziś, jutro... wczoraj” Krzysztofa Kadłubowskiego i Diany Kadłubowskiej (czwartek 21.11 g. 20.00).

Adres: Kino Helios Blue City, al. Jerozlimskie 179, 02-222 Warszawa

Pełny program 17.WJFF można znaleźć w kinie Helios oraz ONLINE.

 

Reklama

Szukaj aktualności

FILTRUJ WYNIKI

poniedziałek, 13 kwietnia 2020 r.

Dzień Ziemi 2020 w Planete+

W roku 2020, podczas globalnej pandemii koronawirusa Światowy Dzień Ziemi, który świętuje właśnie swoje 50-lecie, nabiera szczególnego znaczenia. Dlatego też Planete+ zabiera widzów w pełną emocji podróż po naszej pięknej, choć trochę zaniedbanej, planecie. Oto jakie programy i filmy zobaczymy.

piątek, 22 listopada 2019 r.

Gala zamknięcia 17. Warszawskiego Festiwalu Filmów o Tematyce Żydowskiej

Gala zamknięcia 17. Warszawskiego Festiwalu Filmów o Tematyce Żydowskiej – KAMERA DAWIDA odbędzie się 24 listopada o godz. 19.00 w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Podczas gali zostaną przyznane Kamery Dawida oraz obędzie się warszawska premiera polsko-amerykańskiego filmu „MAM NA IMIĘ SARA” w reż. Stevena Oritta.

środa, 13 listopada 2019 r.

Zbliża się 17. Warszawski Festiwal Filmów o Tematyce Żydowskiej

17. Warszawski Festiwal Filmów o Tematyce Żydowskiej odbędzie się w dniach 18-24 listopada w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, JCC Warszawa, Kinie Helios, Centrum Kultury Jidysz, Kinie Czary oraz w Mindspace Warszawa. Poza Warszawą projekcje festiwalowe będą odbywały się w Krakowie (Żydowskie Muzeum Galicja, JCC Kraków) oraz w Łodzi (Centrum Dialogu im. Marka Edelmana).

środa, 13 listopada 2019 r.

Siedem powodów, dla których warto wybrać się na Festiwal #HumanDOC

W dniach 22- 24 listopada w Kinotece rozpocznie się X edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych #HumanDOC.