Aktualności

 

poniedziałek, 16 stycznia 2017 r.

James Cameron stworzy serię dokumentalną o historii science-fiction

Kultowy reżyser, znany z takich filmów jak „Terminator”, „Titanic” i „Avatar” planuje nakręcić sześcioodcinkową serię dokumentalną opowiadającą obszerną historię gatunku science-fiction.Seria, obecnie funkcjonująca pod tytułem "James Cameron’s Story of Science Fiction" powstanie specjalnie dla stacji AMC. Składać się będzie z sześciu godzinnych odcinków próbujących mierzyć się z zagadnieniami jakie porusza science-fiction w książkach, filmach, grach wideo oraz serialach telewizyjnych.

Nie ma chyba bardziej kompetentnego reżysera, który mógłby podjąć się tematyki science-fiction niż James Cameron. To on w dużej mierze pomógł na dobre rozwinąć ten gatunek w kinie w latach 80., oraz w późniejszych dekadach. Począwszy od „Terminatora” aż po „Avatara”, Cameron osiągnął mistrzostwo w kreowaniu fantastycznych światów i opowiadania historii z dziedziny fantastyki naukowej.

"Kiedy byłem dzieckiem, czytałem absolutnie wszystkie książki o kosmosie, a "2001: Odyseję kosmiczną" widziałem wiele, wiele razy. To właśnie ten film zainspirował mnie do zostania reżyserem. Naprawdę lubię efekty specjalne, ale przede wszystkim kocham pytania, które za nimi stoją: Jak świat się skończy? Czy technologia nas zniszczy? Co to znaczy być człowiekiem? To tematy, których science fiction nigdy nie bało się zgłębiać" - mówi o projekcie sam James Cameron.

"Bez Juliusza Verne'a czy Herberta George'a Wellsa nie byłoby Raya Bradbury'ego i Roberta A. Heinleina, a bez nich nie byłoby Lucasa, Spielberga, Ridleya Scotta i mnie. Jako reżyser specjalizujący się w science fiction interesuje mnie, co umożliwiło powstanie tego typu historii, i obserwowanie, jak sztuka imituje życie, a także jak science fiction imituje, a czasem przekazuje naukę" - dodaje.

Seria "James Cameron’s Story of Science Fiction" ma zadebiutować w 2018 roku. Do tego czasu polecamy świetną serię dokumentalną na Planete+ zatytułowaną “Fantastyczna historia science-fiction”. Więcej szczegółów znajdziecie TUTAJ

 

Reklama

Szukaj aktualności

FILTRUJ WYNIKI

piątek, 22 listopada 2019 r.

Gala zamknięcia 17. Warszawskiego Festiwalu Filmów o Tematyce Żydowskiej

Gala zamknięcia 17. Warszawskiego Festiwalu Filmów o Tematyce Żydowskiej – KAMERA DAWIDA odbędzie się 24 listopada o godz. 19.00 w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Podczas gali zostaną przyznane Kamery Dawida oraz obędzie się warszawska premiera polsko-amerykańskiego filmu „MAM NA IMIĘ SARA” w reż. Stevena Oritta.

środa, 20 listopada 2019 r.

Kino Helios partnerem 17. WJFF

W 2019 roku Warszawski Festiwal Filmów o Tematyce Żydowskiej KAMERA DAWIDA nawiązał partnerstwo ze znaną ze współpracy największymi polskimi festiwalami filmowymi siecią kin HELIOS.

środa, 13 listopada 2019 r.

Zbliża się 17. Warszawski Festiwal Filmów o Tematyce Żydowskiej

17. Warszawski Festiwal Filmów o Tematyce Żydowskiej odbędzie się w dniach 18-24 listopada w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, JCC Warszawa, Kinie Helios, Centrum Kultury Jidysz, Kinie Czary oraz w Mindspace Warszawa. Poza Warszawą projekcje festiwalowe będą odbywały się w Krakowie (Żydowskie Muzeum Galicja, JCC Kraków) oraz w Łodzi (Centrum Dialogu im. Marka Edelmana).

środa, 13 listopada 2019 r.

Siedem powodów, dla których warto wybrać się na Festiwal #HumanDOC

W dniach 22- 24 listopada w Kinotece rozpocznie się X edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych #HumanDOC.