Aktualności

 

poniedziałek, 16 stycznia 2017 r.

James Cameron stworzy serię dokumentalną o historii science-fiction

Kultowy reżyser, znany z takich filmów jak „Terminator”, „Titanic” i „Avatar” planuje nakręcić sześcioodcinkową serię dokumentalną opowiadającą obszerną historię gatunku science-fiction.Seria, obecnie funkcjonująca pod tytułem "James Cameron’s Story of Science Fiction" powstanie specjalnie dla stacji AMC. Składać się będzie z sześciu godzinnych odcinków próbujących mierzyć się z zagadnieniami jakie porusza science-fiction w książkach, filmach, grach wideo oraz serialach telewizyjnych.

Nie ma chyba bardziej kompetentnego reżysera, który mógłby podjąć się tematyki science-fiction niż James Cameron. To on w dużej mierze pomógł na dobre rozwinąć ten gatunek w kinie w latach 80., oraz w późniejszych dekadach. Począwszy od „Terminatora” aż po „Avatara”, Cameron osiągnął mistrzostwo w kreowaniu fantastycznych światów i opowiadania historii z dziedziny fantastyki naukowej.

"Kiedy byłem dzieckiem, czytałem absolutnie wszystkie książki o kosmosie, a "2001: Odyseję kosmiczną" widziałem wiele, wiele razy. To właśnie ten film zainspirował mnie do zostania reżyserem. Naprawdę lubię efekty specjalne, ale przede wszystkim kocham pytania, które za nimi stoją: Jak świat się skończy? Czy technologia nas zniszczy? Co to znaczy być człowiekiem? To tematy, których science fiction nigdy nie bało się zgłębiać" - mówi o projekcie sam James Cameron.

"Bez Juliusza Verne'a czy Herberta George'a Wellsa nie byłoby Raya Bradbury'ego i Roberta A. Heinleina, a bez nich nie byłoby Lucasa, Spielberga, Ridleya Scotta i mnie. Jako reżyser specjalizujący się w science fiction interesuje mnie, co umożliwiło powstanie tego typu historii, i obserwowanie, jak sztuka imituje życie, a także jak science fiction imituje, a czasem przekazuje naukę" - dodaje.

Seria "James Cameron’s Story of Science Fiction" ma zadebiutować w 2018 roku. Do tego czasu polecamy świetną serię dokumentalną na Planete+ zatytułowaną “Fantastyczna historia science-fiction”. Więcej szczegółów znajdziecie TUTAJ

 

Reklama

Szukaj aktualności

FILTRUJ WYNIKI

czwartek, 4 stycznia 2018 r.

Rekord oglądalności Planete+

Ponad 136 tys. widzów - taką widownię zgromadziła przed telewizorami w czwartek, 28 grudnia, seria dokumentalna „Świat z góry”, ustanawiając tym samym rekord oglądalności Planete+. Brytyjski serial doczekał się już 10 sezonów i cieszy się niesłabnącą popularnością na całym świecie. Z inspiracji tą serią powstała oryginalna produkcja Planete+ „Polska z góry”, która także okazała się sukcesem. Wynik polskiego tytułu również znajduje się w top 10 oglądalności wszech czasów stacji.

środa, 29 listopada 2017 r.

Ben Gurion - ceremonia zamknięcia

W czwartek 30 listopada o 20:00 w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN odbędzie się ceremonia zamknięcia 15. Warszawskiego Festiwalu Filmów o Tematyce Żydowskiej, połączona z polską premierą filmu „BEN-GURION, EPILOG” („Ben-Gurion, Epilogue”, reż. Yariv Mozer), zdobywcy izraelskiego Oscara – Ophira 2017 za Najlepszy Dokument, pokazywanego w tym roku również na Toronto Jewish Film Festival, Boston Jewish Film Festival i UK Jewish Film Festival. Wstęp wolny.

środa, 29 listopada 2017 r.

PRZY PLANTY 7/9 (BOGDANS JOURNEY) w reżyserii Michała Jaskulskiego i Lawrencea Loewingera wchodzi do kin w Polsce 8 grudnia 2017!

Kinowa premiera "PRZY PLANTY 7/9" ("BOGDAN’S JOURNEY"), polsko-amerykańskiego filmu o pogromie kieleckim, odbędzie się 8 grudnia 2017r. w kinach w całej Polsce.

czwartek, 23 listopada 2017 r.

Warszawski Festiwal Filmów o Tematyce Żydowskiej

15. Warszawski Festiwal Filmów o Tematyce Żydowskiej odbędzie się w dniach 24-30 listopada 2017 r. w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN i w JCC Warszawa. Muzeum POLIN jest głównym partnerem festiwalu. Tegoroczna edycja została dedykowana Jerzemu Hoffmanowi w uznaniu za jego wkład w rozwój polskiej kinematografii i za szczególną wrażliwość na tematykę żydowską. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli Prezydent m. st. Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz oraz Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik.