Aktualności

 

środa, 16 grudnia 2015 r.

Boeing, Steinway, Heinz, Astor, Strauss w Planete+, czyli kiedy imigranci stają się miliarderami

Wyruszyli do Stanów Zjednoczonych w nadziei na lepszą przyszłość. A udało im się zmienić oblicze świata. Pięciu niemieckich imigrantów, którzy osiągnęli spektakularny sukces. W styczniu na antenie Planete+, autorskiego kanału nc+, będzie można zobaczyć serię „Jak imigranci zostali miliarderami”, opowiadającą historię niezwykłych wizjonerów. Premiery w soboty, od 2 stycznia, o 22:00.

BOEING, STEINWAY, HEINZ, ASTOR, STRAUSS W PLANETE+

Boeing, Steinway, Heinz, Astor i Strauss. Wszyscy urodzili się w Niemczech lub pochodzili z rodzin niemieckich imigrantów. Ciężko pracowali, aby spełnić amerykański sen. Ostatecznie poza milionami na koncie osiągnęli coś więcej. Zmienili sposób w jaki świat podróżuje, je, bawi się i ubiera.

William Boeing zobaczył samolot pierwszy raz w 1909 roku. Siedem lat później zrobił licencje pilota i założył wytwórnię lotniczą. W 1927 roku Boeing miał już linie lotnicze. Dziś firma, którą założył jest światowym liderem w produkcji samolotów pasażerskich.

Henry Steinway, cieśla z zawodu, pierwszy fortepian zbudował w Niemczech, w swojej kuchni. Po emigracji do Stanów Zjednoczonych, w 1853 roku, Steinway założył firmę i kontynuował pracę nad stworzeniem idealnego fortepianu. Obecnie Steinway & Sons produkuje około 5000 instrumentów rocznie, a ich dzieła zaliczane są do najlepszych na świecie.

Henry John Heinz swoją wartą obecnie setki miliardów firmę założył w 1876 roku, jej pierwszym i zarazem flagowym produktem był keczup. To właśnie Heinz pod koniec XIX wieku rozpowszechnił w Stanach Zjednoczonych ten rodzaj sosu pomidorowego.

John Jacob Astor był synem niemieckiego rzeźnika. Wyemigrował do Ameryki w wieku 21 lat. Rok później ożenił się z kobietą z zamożnej rodziny. Nowe koneksje pozwoliły na otwarcie firmy American Fur Company, handlującej futrami. Jednak dopiero dzięki sprzedaży nieruchomości w Nowym Jorku stał się pierwszym amerykańskim multimilionerem.

Levi Strauss przyjechał do Stanów z Bawarii w 1846 roku. Początkowo zajmował się pomaganiem bratu w rozwoju sieci sklepów. Kilka lat później Strauss uległ gorączce złota i wyruszył do San Francisco. Tam poznał krawca Jacoba Davisa. Ich współpraca zaowocowała powstaniem najsłynniejszych spodni świata. Obecnie na świecie sprzedaje się około miliarda dżinsów w klasycznym kolorze indygo. Wyglądają one w dużej mierze tak jak ich pierwowzór z XIX wieku.

PREMIERY SERII „JAK IMIGRANCI ZOSTALI MILIARDERAMI” W SOBOTY, OD 2 STYCZNIA, O 22:00.

 

Reklama

Szukaj aktualności

FILTRUJ WYNIKI

piątek, 22 listopada 2019 r.

Gala zamknięcia 17. Warszawskiego Festiwalu Filmów o Tematyce Żydowskiej

Gala zamknięcia 17. Warszawskiego Festiwalu Filmów o Tematyce Żydowskiej – KAMERA DAWIDA odbędzie się 24 listopada o godz. 19.00 w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Podczas gali zostaną przyznane Kamery Dawida oraz obędzie się warszawska premiera polsko-amerykańskiego filmu „MAM NA IMIĘ SARA” w reż. Stevena Oritta.

środa, 20 listopada 2019 r.

Kino Helios partnerem 17. WJFF

W 2019 roku Warszawski Festiwal Filmów o Tematyce Żydowskiej KAMERA DAWIDA nawiązał partnerstwo ze znaną ze współpracy największymi polskimi festiwalami filmowymi siecią kin HELIOS.

środa, 13 listopada 2019 r.

Zbliża się 17. Warszawski Festiwal Filmów o Tematyce Żydowskiej

17. Warszawski Festiwal Filmów o Tematyce Żydowskiej odbędzie się w dniach 18-24 listopada w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, JCC Warszawa, Kinie Helios, Centrum Kultury Jidysz, Kinie Czary oraz w Mindspace Warszawa. Poza Warszawą projekcje festiwalowe będą odbywały się w Krakowie (Żydowskie Muzeum Galicja, JCC Kraków) oraz w Łodzi (Centrum Dialogu im. Marka Edelmana).

środa, 13 listopada 2019 r.

Siedem powodów, dla których warto wybrać się na Festiwal #HumanDOC

W dniach 22- 24 listopada w Kinotece rozpocznie się X edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych #HumanDOC.

poniedziałek, 17 czerwca 2019 r.

Zgłoś swoją miejscowość do plebiscytu "Twoje miasto z góry" i zobacz ją z lotu ptaka w PLANETE+

Metropolia, urokliwa wieś czy malownicze miasteczko? To widzowie zdecydują, która miejscowość zostanie pokazana w specjalnym odcinku popularnej serii Polska z góry na antenie Planete+.