Aktualności

 

wtorek, 19 marca 2019 r.

130. rocznica urodzin Charliego Chaplina w PLANETE+

Charlie Chaplin, znany na całym świecie aktor filmów niemych, był także reżyserem, producentem i scenarzystą, a w 1971 roku otrzymał Oscara za całokształt twórczości. We wtorek, 16 kwietnia obchodzimy 130. rocznicę jego urodzin. Z tej okazji widzowie Planete+ będą mogli obejrzeć dwa dokumenty biograficzne prezentujące sylwetkę tego brytyjskiego artysty.

„Chaplin na Bali” 13 kwietnia o 22:00

Chaplin nadal jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych aktorów światowego kina. Jego talent aktorski został doceniony przez American Film Institute, który umieścił go w pierwszej 10. największych amerykańskich legend filmowych (The 50 Greatest American Screen Legends). Pomimo ogromnej sławy i rzeszy fanów, na pewnym etapie życia Charlie Chaplin przeżywał poważny kryzys twórczy. W 1932 roku wraz z żoną i bratem wybrał się w kilkumiesięczną podróż na Bali, dzięki której miał się zregenerować oraz poszukać świeżych inspiracji. Podczas tej wyprawy Chaplinowi udało się pozbyć wątpliwości i nabrać nowych sił do działania: po powrocie nakręcił swoje największe filmy z dźwiękiem m.in. „Dyktator” (1940) oraz „Pan Verdoux” (1947). Dokument „Chaplin na Bali” opowiada o tej przełomowej dla aktora podróży, która zadecydowała o jego dalszej karierze.

„Chaplin i Keaton - pojedynek królów komedii”, 20 kwietnia o 22:00

Niezwykły talent aktorski pozwalał Chaplinowi rozśmieszać ludzi do łez - podobnie jak Busterowi Keatonowi, który był jego największym rywalem. Obaj są uważani za ikony kina niemego, choć postacie, w które się wcielali, znacznie się od siebie różniły. Legendarny tramp stworzony przez Chaplina był niezdarnym dżentelmenem w przymałej marynarce, za dużych spodniach i butach, z melonikiem i wąsikiem. Keaton natomiast zasłynął ze swojego kamiennego wyrazu twarzy. Dokument „Chaplin i Keaton - pojedynek królów komedii”, ukazuje nie tylko ich rywalizację, ale także ogromny szacunek i podziw, jakimi się wzajemnie darzyli.

 

Reklama

Szukaj aktualności

FILTRUJ WYNIKI

środa, 13 lutego 2019 r.

8 marca w Planete+: Kobieta Niepodległa

Z okazji Dnia Kobiet stacja Planete+ przygotowała cykl filmowy o silnych kobietach: łamiących stereotypy płci i wieku, walczących o swoje prawa, akceptujących swoją cielesność.

środa, 16 stycznia 2019 r.

Kosmiczne dokumenty w lutym na antenie Planete+

Czy ludzie powinni obawiać się obcych cywilizacji? A może to wszechświat jest zagrożony przez mieszkańców Ziemi? I czy jest możliwe, żeby bakterie zaatakowały… kosmos? Odpowiedź na te i wiele innych pytań widzowie Planete+ znajdą w dokumentach emitowanych w ramach pasma „Nauka i technika” w lutym w każdy wtorek o godz. 22.00.

czwartek, 29 listopada 2018 r.

Biografie artystów z amerykańskiej Fabryki Snów w grudniu na antenie Planete+

W grudniu na antenie Planete+ cztery inspirujące filmy przybliżające sylwetki hollywoodzkich gwiazdorów i tych, którzy na sukces produkcji pracowali za kulisami. Życiorysy aktorów Arnolda Schwarzeneggera, Paula Walkera i Heatha Ledgera przedstawiono z niecodziennej perspektywy. W trzech fascynujących dokumentach twórcy zawarli relacje i wspomnienia członków ich rodzin, przyjaciół i współpracowników. Widzowie poznają także historię małżeństwa Michelsonów – storyboardzisty Harolda i researcherki filmowej Lillian, którzy pomocą służyli najwybitniejszym reżyserom. Premiery kolejnych filmów w każdą sobotę od 1 do 22 grudnia o godz. 22:00.

piątek, 9 listopada 2018 r.

16. Warszawski Festiwal Filmów o Tematyce Żydowskiej!

W dniach 12-18 listopada w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, kinie Praha i w JCC Warszawa odbędzie się 16. Warszawski Festiwal Filmów o Tematyce Żydowskiej. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik. Głównym organizatorem imprezy jest Fundacja Kamera Dawida WJFF.pl, która prowadzi również działalność edukacyjną i popularyzatorską. W programie wydarzenia znalazło się 30 najnowszych produkcji o tematyce żydowskiej z całego świata. Zobaczymy filmy między innymi z z Izraela, Polski, Stanów Zjednoczonych, Kanady, Niemiec, Królestwa Niderlandów, Francji, Wielkiej Brytanii, Słowacji, Czech, Węgier czy Ukrainy.