⚠ Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Planete+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.

Aktualności

 

wtorek, 19 marca 2019 r.

130. rocznica urodzin Charliego Chaplina w PLANETE+

Charlie Chaplin, znany na całym świecie aktor filmów niemych, był także reżyserem, producentem i scenarzystą, a w 1971 roku otrzymał Oscara za całokształt twórczości. We wtorek, 16 kwietnia obchodzimy 130. rocznicę jego urodzin. Z tej okazji widzowie Planete+ będą mogli obejrzeć dwa dokumenty biograficzne prezentujące sylwetkę tego brytyjskiego artysty.

„Chaplin na Bali” 13 kwietnia o 22:00

Chaplin nadal jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych aktorów światowego kina. Jego talent aktorski został doceniony przez American Film Institute, który umieścił go w pierwszej 10. największych amerykańskich legend filmowych (The 50 Greatest American Screen Legends). Pomimo ogromnej sławy i rzeszy fanów, na pewnym etapie życia Charlie Chaplin przeżywał poważny kryzys twórczy. W 1932 roku wraz z żoną i bratem wybrał się w kilkumiesięczną podróż na Bali, dzięki której miał się zregenerować oraz poszukać świeżych inspiracji. Podczas tej wyprawy Chaplinowi udało się pozbyć wątpliwości i nabrać nowych sił do działania: po powrocie nakręcił swoje największe filmy z dźwiękiem m.in. „Dyktator” (1940) oraz „Pan Verdoux” (1947). Dokument „Chaplin na Bali” opowiada o tej przełomowej dla aktora podróży, która zadecydowała o jego dalszej karierze.

„Chaplin i Keaton - pojedynek królów komedii”, 20 kwietnia o 22:00

Niezwykły talent aktorski pozwalał Chaplinowi rozśmieszać ludzi do łez - podobnie jak Busterowi Keatonowi, który był jego największym rywalem. Obaj są uważani za ikony kina niemego, choć postacie, w które się wcielali, znacznie się od siebie różniły. Legendarny tramp stworzony przez Chaplina był niezdarnym dżentelmenem w przymałej marynarce, za dużych spodniach i butach, z melonikiem i wąsikiem. Keaton natomiast zasłynął ze swojego kamiennego wyrazu twarzy. Dokument „Chaplin i Keaton - pojedynek królów komedii”, ukazuje nie tylko ich rywalizację, ale także ogromny szacunek i podziw, jakimi się wzajemnie darzyli.

 

Reklama

Szukaj aktualności

FILTRUJ WYNIKI

poniedziałek, 13 kwietnia 2020 r.

Dzień Ziemi 2020 w Planete+

W roku 2020, podczas globalnej pandemii koronawirusa Światowy Dzień Ziemi, który świętuje właśnie swoje 50-lecie, nabiera szczególnego znaczenia. Dlatego też Planete+ zabiera widzów w pełną emocji podróż po naszej pięknej, choć trochę zaniedbanej, planecie. Oto jakie programy i filmy zobaczymy.

piątek, 22 listopada 2019 r.

Gala zamknięcia 17. Warszawskiego Festiwalu Filmów o Tematyce Żydowskiej

Gala zamknięcia 17. Warszawskiego Festiwalu Filmów o Tematyce Żydowskiej – KAMERA DAWIDA odbędzie się 24 listopada o godz. 19.00 w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Podczas gali zostaną przyznane Kamery Dawida oraz obędzie się warszawska premiera polsko-amerykańskiego filmu „MAM NA IMIĘ SARA” w reż. Stevena Oritta.

środa, 20 listopada 2019 r.

Kino Helios partnerem 17. WJFF

W 2019 roku Warszawski Festiwal Filmów o Tematyce Żydowskiej KAMERA DAWIDA nawiązał partnerstwo ze znaną ze współpracy największymi polskimi festiwalami filmowymi siecią kin HELIOS.

środa, 13 listopada 2019 r.

Zbliża się 17. Warszawski Festiwal Filmów o Tematyce Żydowskiej

17. Warszawski Festiwal Filmów o Tematyce Żydowskiej odbędzie się w dniach 18-24 listopada w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, JCC Warszawa, Kinie Helios, Centrum Kultury Jidysz, Kinie Czary oraz w Mindspace Warszawa. Poza Warszawą projekcje festiwalowe będą odbywały się w Krakowie (Żydowskie Muzeum Galicja, JCC Kraków) oraz w Łodzi (Centrum Dialogu im. Marka Edelmana).