Aktualności

 

wtorek, 19 marca 2019 r.

130. rocznica urodzin Charliego Chaplina w PLANETE+

Charlie Chaplin, znany na całym świecie aktor filmów niemych, był także reżyserem, producentem i scenarzystą, a w 1971 roku otrzymał Oscara za całokształt twórczości. We wtorek, 16 kwietnia obchodzimy 130. rocznicę jego urodzin. Z tej okazji widzowie Planete+ będą mogli obejrzeć dwa dokumenty biograficzne prezentujące sylwetkę tego brytyjskiego artysty.

„Chaplin na Bali” 13 kwietnia o 22:00

Chaplin nadal jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych aktorów światowego kina. Jego talent aktorski został doceniony przez American Film Institute, który umieścił go w pierwszej 10. największych amerykańskich legend filmowych (The 50 Greatest American Screen Legends). Pomimo ogromnej sławy i rzeszy fanów, na pewnym etapie życia Charlie Chaplin przeżywał poważny kryzys twórczy. W 1932 roku wraz z żoną i bratem wybrał się w kilkumiesięczną podróż na Bali, dzięki której miał się zregenerować oraz poszukać świeżych inspiracji. Podczas tej wyprawy Chaplinowi udało się pozbyć wątpliwości i nabrać nowych sił do działania: po powrocie nakręcił swoje największe filmy z dźwiękiem m.in. „Dyktator” (1940) oraz „Pan Verdoux” (1947). Dokument „Chaplin na Bali” opowiada o tej przełomowej dla aktora podróży, która zadecydowała o jego dalszej karierze.

„Chaplin i Keaton - pojedynek królów komedii”, 20 kwietnia o 22:00

Niezwykły talent aktorski pozwalał Chaplinowi rozśmieszać ludzi do łez - podobnie jak Busterowi Keatonowi, który był jego największym rywalem. Obaj są uważani za ikony kina niemego, choć postacie, w które się wcielali, znacznie się od siebie różniły. Legendarny tramp stworzony przez Chaplina był niezdarnym dżentelmenem w przymałej marynarce, za dużych spodniach i butach, z melonikiem i wąsikiem. Keaton natomiast zasłynął ze swojego kamiennego wyrazu twarzy. Dokument „Chaplin i Keaton - pojedynek królów komedii”, ukazuje nie tylko ich rywalizację, ale także ogromny szacunek i podziw, jakimi się wzajemnie darzyli.

 

Reklama

Szukaj aktualności

FILTRUJ WYNIKI

poniedziałek, 17 czerwca 2019 r.

Zgłoś swoją miejscowość do plebiscytu "Twoje miasto z góry" i zobacz ją z lotu ptaka w PLANETE+

Metropolia, urokliwa wieś czy malownicze miasteczko? To widzowie zdecydują, która miejscowość zostanie pokazana w specjalnym odcinku popularnej serii Polska z góry na antenie Planete+.

czwartek, 16 maja 2019 r.

SPÓJRZ NA ŚWIAT Z INNEJ PERSPEKTYWY - ZOBACZ POLSKĘ... Z GÓRY!

Planete+ po raz trzeci proponuje niebanalną wycieczkę bez potrzeby wychodzenia z domu – już od 27. maja widzowie będą mogli podziwiać malownicze i często nieodkryte zakątki Polski z lotu ptaka.

środa, 13 lutego 2019 r.

8 marca w Planete+: Kobieta Niepodległa

Z okazji Dnia Kobiet stacja Planete+ przygotowała cykl filmowy o silnych kobietach: łamiących stereotypy płci i wieku, walczących o swoje prawa, akceptujących swoją cielesność.

środa, 16 stycznia 2019 r.

Kosmiczne dokumenty w lutym na antenie Planete+

Czy ludzie powinni obawiać się obcych cywilizacji? A może to wszechświat jest zagrożony przez mieszkańców Ziemi? I czy jest możliwe, żeby bakterie zaatakowały… kosmos? Odpowiedź na te i wiele innych pytań widzowie Planete+ znajdą w dokumentach emitowanych w ramach pasma „Nauka i technika” w lutym w każdy wtorek o godz. 22.00.