Filmy podobne

niedziela, 22.01 02:05
wtorek, 24.01 08:40
wtorek, 24.01 11:30
wtorek, 24.01 22:00
-
-

Szok Dok

Morze Południowochińskie - krok od wojny

Morze Południowochińskie - krok od wojny Morze Południowochińskie - krok od wojny Morze Południowochińskie - krok od wojny Marc Petitjean Francja 2015 Tonące statki, uwięzieni marynarze, nielegalne połowy i akty wandalizmu... Czy właśnie tak wygląda prawdziwy obraz Morza Południowochińskiego?

The China Sea, War In The Archipelagos

reżyser: Marc Petitjean

film dokumentalny, Francja, 2015, 52 min.

Tonące statki, uwięzieni marynarze, nielegalne połowy i akty wandalizmu... Czy właśnie tak wygląda prawdziwy obraz Morza Południowochińskiego?

"Morze Południowochińskie - krok od wojny" to opowieść o jednym z najbardziej newralgicznych obszarów na świecie - Morzu Południowochińskim. W obliczu rosnącej potęgi Chin, kraje sąsiednie - Japonia, Wietnam i Filipiny - zmuszone są wzmocnić ochronę granic morskich i utrzymać suwerenność archipelagów, które kontrolują. Ambicje polityczne Chińczyków niepokoją również władze Stanów Zjednoczonych, dla których Państwo Środka to jednocześnie partner i rywal. Film to wnikliwa analiza tej niebezpiecznej sytuacji oraz rosnących roszczeń Republiki Chińskiej względem terytoriów osadzonych wokół tego Morza.

Najbliższe emisje

środa, 25 stycznia 21:00

przypomnij mi

Przypomnij mi

Morze Południowochińskie - krok od wojny

Wybierz emisję:

środa, 25 stycznia 21:0012

Reklama