Historia

Let's Dance!

Let's Dance!.

reżyser: Olivier Lemaire

miniseria dokumentalna, Francja, 2013, 3x52 min.

Bardzo różne oblicza współczesnego tańca - od najbardziej klasycznych po najbardziej ekstrawaganckie.

Trzyodcinkowa miniseria "Let's Dance!" opowiada historię tańca w XX wieku. Nie lekceważąc żadnego ze stylów, od klasyki, przez hip-hop i kabaret reżyser opowiada o pracy tancerzy i choreografów. Każdy z odcinków poświęcony jest innemu zagadnieniu. Wszystkie omawiają taniec w szerszym kontekście kulturowym i społecznym.

Pierwszy odcinek skupia się na najważniejszej dla każdego tańczącego części ciała, czyli stopie. To w niej kryje się wirtuozeria ruchu, od niej zależy moc i elegancja tańca. W zależności od stylu choreografie wykonuje się na bosaka, w baletkach, na obcasach lub w obuwiu sportowym.

W drugim odcinku reżyser porusza temat nagości, która dziś już zdaje się nikogo nie oburzać. Artyści podkreślają, że pokazanie nagiego ciała nigdy nie jest celem samym w sobie. Zrzucenie ubrań zawsze jest narzędziem do opowiedzenia konkretnej historii.

Ostatnia część serii opowiada o niedoskonałościach ciała. Profesjonalni tancerze i choreografowie zwykle są młodzi, ich ciała są smukłe i muskularne - tak idealne, że aż czasem nierealne. W XX wieku w świat tańca wkroczyli ludzie dalecy od ideału, starsi, przy kości lub niepełnosprawni. Ich ciała opowiadają osobiste historię, które wzbogacają spektakl taneczny.

Najbliższe emisje

zobacz podobne

Historia | Pasmo Planete+

więcej
 
niedziela, 4.12 13:00

Pierwszy lot balonem

Rekonstrukcja pierwszego lotu balonem skonstruowanym przez braci Montgolfier.
poniedziałek, 5.12 01:00

Sąd nad Eichmannem

Proces, który zmienił bieg żydowskiej historii i pozwolił spojrzeć na nowo na Holokaust i państwo Izrael. Wyrok i egzekucja Eichmanna z punktu widzenia...
poniedziałek, 5.12 02:00

Zgoda - miejsce niezgody

Niemiecki obóz pracy na Śląsku, w którym po wojnie Polacy urządzili obóz pracy dla podejrzanych o zdradę narodową.
poniedziałek, 5.12 16:00

Na tropach sacrum 2

Historia rodzaju ludzkiego opowiedziana przez pryzmat nieznanych miejsc, tradycji i ludów.
poniedziałek, 5.12 22:00

Chiny - początek potęgi

Najludniejsze Państwo świata, łączące w sobie całą masę sprzeczności. Jak budowała się jego potęga?

WIDEO PLANETE+

sobota, 3.12 07:35

W 80 sposobów dookoła świata

Dwóch mężczyzn przemierza Stany Zjednoczone korzystając z 80. różnych, nietypowych środków lokomocji.
sobota, 3.12 10:30

Ushuaia, czyli wszystko w naturze

To nie jest kolejny serial przyrodniczy - podkreślają twórcy cyklu "Ushuaia, czyli wszystko w naturze". Ich dzieło ma do zaoferowania widzowi coś znacznie...
sobota, 3.12 13:00

Ludzie morza

Praca w temperaturze poniżej -12 stopni Celsjusza, pływające na zamarzniętym morzu kry stanowiące niebezpieczeństwo dla statku i liczne kontrole Straży...

Reklama

Aktualności

20 filmów dokumentalnych na 20-lecie Planete+

Z okazji dwudziestych urodzin kanału Planete +, przygotowaliśmy specjalną stronę, na której prezentujemy dwadzieścia najlepszych filmów dokumentalnych wybranych spośród tych, które miały swoją emisję na antenie Planete+.

poniedziałek, 28 listopada 2016 r.

Film "ŻYCIE ANIMOWANE" - w kinach w listopadzie

Powstały na bazie autobiograficznej powieści Rona Suskinda (dziennikarza, laureata Nagrody Pulitzera) dokument opowiada historię 23-letniego Owena Suskinda - autystycznego syna pisarza, który wbrew przeciwnościom losu i przy pomocy postaci z kreskówek Disneya uczył się jak żyć w prawdziwym świecie.

poniedziałek, 31 października 2016 r.

Weterynaryjna przygoda

Kasia Kołodziejczyk, studentka weterynarii z Warszawy rozpoczęła już staż w Afryce. Kanał Planete+ objął patronatem jej wyjazd. Zobaczcie, jak wyglądały początki pobytu Kasi w Rezerwacie Dzikich Zwierząt w SHAMWARI.

piątek, 8 lipca 2016 r.

Oglądaj online: "Ojcowie i synowie" - film dokumentalny

Inspirująca opowieść o relacjach pomiędzy ojcami a synami, wspólnej pasji i aspekcie pokoleniowości w najstarszej na świecie straży górskiej. Oglądaj online

piątek, 28 października 2016 r.

więcej