Dokument. Jezus. Śledztwo zostało wznowione

x

Jezus. Śledztwo zostało wznowione

Jesus. The Cold Case
reżyser: Bryan Bruce
film dokumentalny, Nowa Zelandia, 2012, 52 min.
3.67
11 głosy | 36 miejsce w rankingu
Jezus. Śledztwo zostało wznowione
1
  • Jezus. Śledztwo zostało wznowione
  • Jezus. Śledztwo zostało wznowione
  • Jezus. Śledztwo zostało wznowione
  • Jezus. Śledztwo zostało wznowione
  • Jezus. Śledztwo zostało wznowione
  • Jezus. Śledztwo zostało wznowione
2

"Dwa tysiące lat temu Jezus z Nazaretu został ukrzyżowany w Jerozolimie. Według Biblii Żydzi oskarżyli go o bluźnierstwo, po czym został skazany przez rzymskiego gubernatora Poncjusza Piłata. Nie jestem jednak pewien, czy tak rzeczywiście było, dlatego postanowiłem przeprowadzić własne śledztwo, by dowiedzieć się, kto zabił Jezusa. I dlaczego".

Tak o swoim nowym zadaniu mówi Bryan Bruce, nowozelandzki ekspert od spraw kryminalnych, autor niezwykle popularnego cyklu telewizyjnego "The Investigator". Rozwikławszy wiele niewyjaśnionych zagadek z przeszłości, postanowił zmierzyć się z jedną z największych - tajemnicą procesu i śmierci Jezusa z Nazaretu.

Przyjmuje się, że odpowiedzialność za śmierć Jezusa spoczywa na ówczesnych władzach żydowskich, które zawiązały spisek, by wymusić na rzymskim gubernatorze Poncjuszu Piłacie skazanie przywódcy Chrześcijan na śmierć. Bruce wątpi jednak w tę wersję zdarzeń. Jego śledztwo obejmuje dziewięć krajów (w tym Polskę), gdzie szuka odpowiedzi na pytanie: kim naprawdę był Jezus i dlaczego został ukrzyżowany. Wynik dochodzenia może zaszokować niejednego.


CZYTAJ BLOGI PLANETE+

KOMENTARZE - ARCHIWUM

# xyz
Kraków

2013.03.30 21.52

Ten dokument jest zapewne zrobiony przez pana narodowości żydowskiej, która to religia nie uznała Jezusa za mesjasza. Naród zydowski do tej pory podwaza istnienie Jezusa, jednak nie kwestionuje proroka Abrahama! Dodatkowo wykorzystuje tutaj motyw historii chrzescijaństwa do wytłumaczenia nazistowskiej zbrodni co jest ewidentne w końcowym etapie tego dokumentu. W dziwnym "nieznanym ", ni stad ni z owąd, przekazie dotyczącym jakiejś ksiażki o nieznanej treści , przechodzi do obozu koncetracyjnego. Nic dziwnego ze chce ośmieszyc religie chrześcijan i odwraca "winę" na wyznawców wiary chrzescijańskiej jako morderców. Nazizm nie mial nic wspolnego z chrzescijanami, a /hitler mógł wzorowac sie równie dobzre na Torze lub koranie.

historyk1972
Kraków

2013.04.02 15.31

Pan nowozelandzki ekspert nie wysilił się nawet aby choć trochę poczytać o Hitlerze a mówienie o Hitlerze jako zadeklarowanym katoliku to już delikatnie mówiąc ogromne nadużycie. Film beznadziejny z punktu widzenia wartości naukowej i jednostronny.

Tri
Legionowo

2013.04.02 15.49

Jestem zaskoczony, że Planete wyemitowało taki chłam. Zero wartości naukowej, siejący tylko zamęt wgłowach ludzi. Co ma Hitler i ideologia nazistowska do chrześcijaństwa? Bzdury!

jacek2929
zywiec

2013.04.04 20.50

Naprawdę dobry dokument. Można się z nim nie zgadzać, ale coś w tym jest. A co do Panów od Adolfa H. i problemu z tym kim był, kim nie był przypomnę napis jaki z dumą panowie z ss nosili "Gott mit uns".

tomalo
Warszawa

2013.04.06 14.58

w filmie autor doszedł do wniosku ze Holokaustu dokonali chrześcijanie, szkoda ze nie powiedział tego wprost ale używając ogólników typu "Hitler był zagorzałym katolikiem"; jako stacja która powinna być rzetelna może warto ten film poprzedzić dokumentem o tym kto naprawdę dokonał Holokaustu?
to nawet nie jest dokument to jakaś porażka...

WIĘCEJ W PAŚMIE

luty 2016

pnwtśrczptsond
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
29

HIGH DEFINITION
DOLBY 5.1
OBRAZ 16/9
LEKTOR LUB NAPISY