Filmy podobne

czwartek, 30.03 10:40
sobota, 1.04 16:00
sobota, 1.04 18:00
sobota, 1.04 19:05
-
-

Galeria

  • Jak zwierzęta budują domy
  • Jak zwierzęta budują domy
  • Jak zwierzęta budują domy
  • Jak zwierzęta budują domy
  • Jak zwierzęta budują domy

Dzika natura

Jak zwierzęta budują domy

Jak zwierzęta budują domy Jak zwierzęta budują domy Jak zwierzęta budują domy Ann Johnson Prum Austria 2015 Od maleńkich dziurek w ziemi do wielomilionowych kolonii. Od szybkiej prowizorki do wyrafinowanych megakonstrukcji. Różne strategie zwierząt podczas budowy własnych gniazd, nor, mrowisk i innych domostw.

House Hunters - Amazing Animal Architects

reżyser: Ann Johnson Prum

seria dokumentalna, Austria, 2015, 3x50 min.

Od maleńkich dziurek w ziemi do wielomilionowych kolonii. Od szybkiej prowizorki do wyrafinowanych megakonstrukcji. Różne strategie zwierząt podczas budowy własnych gniazd, nor, mrowisk i innych domostw.

Dom to bezpieczne miejsce, które chroni jego mieszkańców przed warunkami atmosferycznymi czy intruzami. Przede wszystkim ma być miejscem, w którym można zbudować rodzinę. Zwierzęta o swoich domach myślą podobnie jak ludzie. Tworzą je jednak bardziej kompleksowo, używając materiałów, które znajdują w przyrodzie, czasem wykorzystując do tego własne ciała.

Podziwiając doskonały kształt pajęczej sieci lub koronkowo plecione gniazda kolibrów można zauważyć, że naturalne struktury są dużo bardziej zaawansowane niż technologia i materiały, z których korzystają ludzie. Gospodarzem programu jest ekolog Chris Morgan. Morgan przygląda się z bliska domom zwierząt i bada z czego są zrobione.

Najbliższe emisje

czwartek, 30 marca 17:00

piątek, 31 marca 17:00

przypomnij mi

Przypomnij mi

Jak zwierzęta budują domy

Wybierz emisję:

czwartek, 30 marca 17:0012
piątek, 31 marca 17:0012

oglądaj online

Reklama