Aktualności

 

czwartek, 14 września 2017 r.

MEDIATRAVEL 2017 - Festiwal cywilizacji i sztuki mediów

10., jubileuszowa edycja odbywać się będzie w dniach 26-29 października 2017 w EC1 Łódź - Miasto Kultury przy ulicy Targowej 1/3.


MEDIATRAVEL 2017

Festiwal MEDIATRAVEL to ODKRYWANIE ŚWIATA oczami twórców mediów, którzy są zainspirowani człowiekiem, społecznością i środowiskiem, w którym żyje, konfliktami i problemami społecznymi, obyczajami i zwyczajami ludzi, problematyką tożsamości narodowej, zjawiskiem emigracji, a także całą dziedziną współczesności- czyli tym wszystkim, co człowieka otacza.


MEDIATRAVEL 2017 MEDIATRAVEL 2017 MEDIATRAVEL 2017 MEDIATRAVEL 2017 MEDIATRAVEL 2017 MEDIATRAVEL 2017 MEDIATRAVEL 2017 MEDIATRAVEL 2017

Festiwal Mediatravel posiada formułę konkursu w kategoriach: FILM, PROGRAMY TV, AUDYCJE RADIOWE, FOTOGRAFIA, WYPRAWA I KSIĄŻKA. Nagrodą główną jest NAGRODA WORLD MEDIATRAVEL oraz NAGRODA EL DORADO im. Stanisława Szwarc-Bronikowskiego. Przyznawane są nagrody honorowe - Columbus Awards za całokształt pracy twórczej. W tym roku honorową nagrodę otrzymają: dr Manuel Rosa oraz prof. Stanisław Fijałkowski (Doctor honoris causa Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi).

Festiwal to spotkania z TWÓRCAMI FILMU, RADIA, DZIENNIKARZAMI, ze znanymi podróżnikami i odkrywcami, historykami, profesorami uczelni, to historia wypraw i ekspedycji podejmowanych w najdalsze zakątki świata, to HISTORIA CYWILIZACJI. Wiele poruszonych tematów dotyczyć będzie polskiej historii, pragniemy zwrócić uwagę na jakość życia społecznego w naszej Ojczyźnie, na sposoby poprawy wizerunku Polski za granicą, na możliwości pogłębiania tożsamości narodowej, na polskie dziedzictwo kulturowe, na te aspekty, które służą jednoczeniu Polaków. Szczególnym dniem Festiwalu będzie Dzień Polonii, którego hasłem przewodnim jest: Perspektywa jedności Polonii w przeddzień 100 rocznicy odzyskania niepodległości (29.10.2017).


MEDIATRAVEL 2017

MEDIATRAVEL 2017:

  • Dr MANUEL ROSA – czy Krzysztof Kolumb był Polakiem? Spotkanie z profesorem uczelni Duke z USA.
  • DEBATA-KORESPONDENCI WOJENNI: Marcin Mamoń, Dawid Wildstein, Bianka Zalewska.
  • POLACY NA KRAŃCACH ŚWIATA: E.A. Lisowscy- Południki szczęścia, J. Majcherczyk- Polskie zdobywanie Kanionu Colca w Peru, ks. dr P.M. Szewczyk-Urszula i Brygida, czyli Polki z Aleppo, I. Strojecki – Utracony świat (Azja w XIX w.), D. Skonieczko – Vivat Polonia 2016 czyli Afryka śladami Stefana Rogozińskiego
  • CYWILIZACJA: ks. dr R. Piwowarczyk–Tajemnica Góry Ararat, dr. W. Lewandowski-legenda piratów z Karaibów, S. Makaruk- Skarby podwodnego świata, S. Malinowski-Kurdystan, droga do wolności.
  • DZIEŃ POLONII (29.10.2017) – Perspektywy Jedności Polonii w przeddzień 100 rocznicy odzyskania niepodległości: prof. J.Z. Ryn – Polacy w Chile, dr M. Boruta - Polacy na Wschodzie, prof. Jan Żaryn- Znajomość historii polskiej emigracji jako czynnik kulturotwórczy współczesnej Polonii, i in.
  • NAJLEPSI Z NAJLEPSZYCH-pokaz możliwości łazika marsjańskiego zbudowanego przez zespół "Raptors" Politechniki Łódzkiej

Adres internetowy festiwalu: www.mediatravel.pl


MEDIATRAVEL 2017

 

Reklama

Szukaj aktualności

FILTRUJ WYNIKI

czwartek, 14 września 2017 r.

MEDIATRAVEL 2017 - Festiwal cywilizacji i sztuki mediów

10., jubileuszowa edycja odbywać się będzie w dniach 26-29 października 2017 w EC1 Łódź - Miasto Kultury przy ulicy Targowej 1/3.

piątek, 1 września 2017 r.

Pokaż swoje miasto z góry w Planete+

Rozległa metropolia, malownicza wieś czy urocze miasteczko? Każde z nich ma szanse stać się bohaterem najnowszej produkcji Planete+! W poniedziałek 21 sierpnia o godzinie 18:30 wystartuje unikalna w polskiej telewizji produkcja „Polska z góry”, w której widzowie zobaczą Polskę z lotu ptaka. Premierze będzie towarzyszyć specjalna akcja skierowana do tych polskich miejscowości, które nie znalazły się w programie. W przygotowanym przez Planete+ plebiscycie wszystkie te miasta będą mogły powalczyć o wyjątkową prezentację w dodatkowym, trzynastym odcinku serii.

piątek, 1 września 2017 r.

Życiowa pasja i ciężki konny biznes. Życie na wyścigach w sierpniu w Planete+

Tętent kopyt ścigających się koni, a w powietrzu atmosfera rywalizacji – oto co fascynuje tysiące osób uczestniczących w wyścigach konnych. Jednak jak wyglądają przygotowania do nich? Z jakimi problemami każdego dnia mierzą się hodowcy i trenerzy? Planete+ zaprasza na porywającą serię prezentującą kulisy życia na wyścigach. Premierowe odcinki najnowszej produkcji Planete+ w każdą niedzielę, od 27 sierpnia o godz. 22:00.

wtorek, 29 sierpnia 2017 r.

Passion4Travel.pl: Spotkania podróżnicze w Kinie Praha

Passion4Travel.pl powraca! Nadszedł czas, by usiąść wygodnie w kinowym fotelu i delektować się soczystymi obrazami z wypraw do najdalszych zakątków świata. Spotykamy się jak zawsze w wybrane czwartki miesiąca o godzinie 20:30 w warszawskim Kinie Praha.

poniedziałek, 17 lipca 2017 r.

Polska z góry - pokazy virtual reality w Centrum Nauki Kopernik

W każdy weekend lipca i sierpnia w ramach warsztatów weekendowych w Pawilonie 512 należącym do Centrum Nauki Kopernik Planete+ organizuje pokazy Virtual Reality związane z premierą programu „Polska z góry”.

piątek, 7 kwietnia 2017 r.

Zwiastun filmu dokumentalnego o życiu Heatha Ledgera

Niecałe 10 lat po śmierci Heatha Ledgera doczekamy się premiery filmu dokumentalnego o jego życiu i przedwcześnie zakończonej karierze.

czwartek, 9 lutego 2017 r.

Passion4Travel.pl: spotkania podróżnicze w Kinie Praha PoDrodze Azja - Maluchem przez Azję

Nadszedł czas, by usiąść wygodnie w kinowym fotelu i delektować się soczystymi obrazami z wypraw do najdalszych zakątków świata. Spotykamy się jak zawsze o godzinie 20:30 w warszawskim Kinie Praha. Podczas najbliższego spotkania 23 lutego ponownie naszym gościem będzie Arkady Fiedler, który rok temu opowiadał o swojej wyprawie Maluchem przez Afrykę.

wtorek, 24 stycznia 2017 r.

Oscary 2017: oto nominowane filmy dokumentalne

24 stycznia 2017 roku ogłoszono nominacje do najważniejszych filmowych nagród na świecie. Poniżej prezentujemy listę filmów dokumentalnych, które będą rywalizować o statuetkę Akademii.