Aktualności

 

czwartek, 4 sierpnia 2016 r.

"Ludzie Morza" na radarze Planete+. Premiera nowej polskiej produkcji

Praca w temperaturze poniżej -12 stopni Celsjusza, pływające na zamarzniętym morzu kry stanowiące niebezpieczeństwo dla statku i liczne kontrole Straży Granicznej – to tylko kilka utrudnień towarzyszących odpowiedzialnej pracy rybaków. Prawdziwe życie na kutrze można podejrzeć w znakomitej serii "Ludzie morza" – dokumentującej kulisy tego niełatwego zawodu – już 7 sierpnia w Planete+.


Ludzie Morza

Uderzająca realizmem produkcja "Ludzie morza" to historia niezłomnych rybaków – członków załóg trzech usteckich kutrów – Ust 24, Ust 121 i Ust 204. Kamera towarzyszy im podczas wypraw na połowy dorsza, łososia, szprota i śledzia, podczas których raz za razem muszą wykazywać się nadzwyczajną odpornością i stalowymi nerwami. Ich, udokumentowane w trakcie wypraw, niezwykłe doświadczenia będzie można śledzić w serii dziesięciu odcinków, emitowanych w każdą niedzielę o godzinie 22:00 na antenie Planete+.


Wiatr, mróz, ostra woń ryb – w swoim naturalnym środowisku bohaterowie bez cenzury opowiedzą o tajnikach swojej pracy i przeciwnościach z jakimi przychodzi im się mierzyć. Jak sobie radzą w sytuacjach skrajnych? Kiedy jest im najtrudniej? Widzowie Planete+ dowiedzą się m.in. tego, że ze względu na bardzo niską temperaturę, oblodzony pokład oraz pływające na zamarzniętym morzu kry najciężej pracuje się zimą. Każdemu wyjściu w pełne morze towarzyszy zaś niebezpieczeństwo oraz ryzyko powrotu z pustymi sieciami. Co więcej okaże się, że prace bohaterów zaburzają częste kontrole Straży Granicznej oraz coraz mniejsze limity na połowy.

Ludzie Morza

Namiastkę ekstremalnych warunków panujących na kutrach mogli poczuć członkowie ekipy filmowej. – Bardzo długo szukaliśmy operatorów i dźwiękowców, którzy byliby w stanie wypłynąć na 5-dniowy rejs w ujemnych temperaturach i stanie morza 4 w skali Beauforta. Wszyscy członkowie ekipy musieli przejść przez szkolenie ITR – instruktaż technik ratunkowych – gdzie poza przyswojeniem teorii, musieli z wysokości 5 metrów skakać do wody w kombinezonie ratunkowym. Po powrocie z wyprawy nasi operatorzy często wspominają gwiaździste niebo na morzu, bezwzględną ciszę po wyłączeniu silnika oraz smak łososia wyłowionego prosto z morza i jedzonego na surowo – mówi Ewelina Bińkowska, producentka programu.

Ludzie Morza

Dzięki serii "Ludzie morza" poza życiem na wodzie widzowie poznają również lepiej gatunki łowione przez usteckie kutry, w tym m.in. kolczastą rybę o nazwie "diabeł morski". Ku zdziwieniu wielu osób okaże się, że w swoich sieciach rybacy często znajdują również wplątujące się w nie foki.

 

Reklama

Szukaj aktualności

FILTRUJ WYNIKI

wtorek, 31 października 2017 r.

Klub Na dziko - warsztaty survivalowe Łukasza Tuleja

Na warszawskich Bielanach powstał klub "Na dziko", który wyciąga ludzi z pomieszczeń, wprost w objęcia natury, do lasu. Bielany to zielony zakątek stolicy, przylegający do Kampinoskiego Parku Narodowego, jednego największych kompleksów leśnych w Polsce. To w takiej okolicy funkcjonuje filia Bielańskiego Ośrodka Kultury Estrady 112, która jest organizatorem przedsięwzięcia.

czwartek, 14 września 2017 r.

MEDIATRAVEL 2017 - Festiwal cywilizacji i sztuki mediów

10., jubileuszowa edycja odbywać się będzie w dniach 26-29 października 2017 w EC1 Łódź - Miasto Kultury przy ulicy Targowej 1/3.

piątek, 1 września 2017 r.

Pokaż swoje miasto z góry w Planete+

Rozległa metropolia, malownicza wieś czy urocze miasteczko? Każde z nich ma szanse stać się bohaterem najnowszej produkcji Planete+! W poniedziałek 21 sierpnia o godzinie 18:30 wystartuje unikalna w polskiej telewizji produkcja „Polska z góry”, w której widzowie zobaczą Polskę z lotu ptaka. Premierze będzie towarzyszyć specjalna akcja skierowana do tych polskich miejscowości, które nie znalazły się w programie. W przygotowanym przez Planete+ plebiscycie wszystkie te miasta będą mogły powalczyć o wyjątkową prezentację w dodatkowym, trzynastym odcinku serii.

piątek, 1 września 2017 r.

Życiowa pasja i ciężki konny biznes. Życie na wyścigach w sierpniu w Planete+

Tętent kopyt ścigających się koni, a w powietrzu atmosfera rywalizacji – oto co fascynuje tysiące osób uczestniczących w wyścigach konnych. Jednak jak wyglądają przygotowania do nich? Z jakimi problemami każdego dnia mierzą się hodowcy i trenerzy? Planete+ zaprasza na porywającą serię prezentującą kulisy życia na wyścigach. Premierowe odcinki najnowszej produkcji Planete+ w każdą niedzielę, od 27 sierpnia o godz. 22:00.

wtorek, 29 sierpnia 2017 r.

Passion4Travel.pl: Spotkania podróżnicze w Kinie Praha

Passion4Travel.pl powraca! Nadszedł czas, by usiąść wygodnie w kinowym fotelu i delektować się soczystymi obrazami z wypraw do najdalszych zakątków świata. Spotykamy się jak zawsze w wybrane czwartki miesiąca o godzinie 20:30 w warszawskim Kinie Praha.