Aktualności

 

Lato w Koperniku - Sztuka przetrwania

Z przyjemnością informujemy, że Planete+ będzie głównym partnerem Lata w Centrum Nauki Kopernik. Motywem przewodnim w tym roku jest "Sztuka przetrwania". Akcja startuje 1 lipca i potrwa do końca sierpnia.


Planete+ w CNK

To doskonała okazja aby spędzić miło czas i odkryć w sobie naukową pasję. Będzie można zobaczyć najprawdziwsze pioruny, wcielić się w rozbitka na bezludnej wyspie, podążać tropami zwierząt i eksperymentować. Polecamy również piątkowe kino letnie, a także weekendowe warsztaty plenerowe.

A już w ten weekend na wszystkich uczestników czeka wyjątkowa okazja, żeby spotkać prowadzącego "Naturalnie Polska" Łukasza Tuleja, który poprowadzi w sobotę 2 lipca warsztaty rozpalania ognia. Dowiemy się na nich wszystkiego, co chcemy wiedzieć o ogniu, jak również będziemy mogli samodzielnie rozpalić ogień za pomocą krzesiwa, a także zgłębić tajniki pirotechniki. Na warsztaty zapraszamy szczególnie rodziców z dziećmi.

Planete+ w CNK

Warsztaty będą odbywać się w sobotę 2 lipca oraz 30 lipca w godzinach:
I - 12:00-13:00
II - 13:30-14:30
III - 15:00-16:00
IV - 16:30-17:30
V - 18:00-19:00

Jest to atrakcja zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Obowiązuje zasada "Kto pierwszy, ten lepszy".

Pełny program Lata w Koperniku znajduje się tutaj: www.lato.kopernik.org.pl

Planete+ w CNK

 

Reklama

Szukaj aktualności

FILTRUJ WYNIKI

poniedziałek, 17 lipca 2017 r.

Polska z góry - pokazy virtual reality w Centrum Nauki Kopernik

W każdy weekend lipca i sierpnia w ramach warsztatów weekendowych w Pawilonie 512 należącym do Centrum Nauki Kopernik Planete+ organizuje pokazy Virtual Reality związane z premierą programu „Polska z góry”.

piątek, 7 kwietnia 2017 r.

Zwiastun filmu dokumentalnego o życiu Heatha Ledgera

Niecałe 10 lat po śmierci Heatha Ledgera doczekamy się premiery filmu dokumentalnego o jego życiu i przedwcześnie zakończonej karierze.

czwartek, 9 lutego 2017 r.

Passion4Travel.pl: spotkania podróżnicze w Kinie Praha PoDrodze Azja - Maluchem przez Azję

Nadszedł czas, by usiąść wygodnie w kinowym fotelu i delektować się soczystymi obrazami z wypraw do najdalszych zakątków świata. Spotykamy się jak zawsze o godzinie 20:30 w warszawskim Kinie Praha. Podczas najbliższego spotkania 23 lutego ponownie naszym gościem będzie Arkady Fiedler, który rok temu opowiadał o swojej wyprawie Maluchem przez Afrykę.

wtorek, 24 stycznia 2017 r.

Oscary 2017: oto nominowane filmy dokumentalne

24 stycznia 2017 roku ogłoszono nominacje do najważniejszych filmowych nagród na świecie. Poniżej prezentujemy listę filmów dokumentalnych, które będą rywalizować o statuetkę Akademii.

poniedziałek, 16 stycznia 2017 r.

James Cameron stworzy serię dokumentalną o historii science-fiction

Kultowy reżyser, znany z takich filmów jak „Terminator”, „Titanic” i „Avatar” planuje nakręcić sześcioodcinkową serię dokumentalną opowiadającą obszerną historię gatunku science-fiction.

poniedziałek, 28 listopada 2016 r.

20 filmów dokumentalnych na 20-lecie Planete+

Z okazji swoich 20. urodzin kanał dokumentalny Planete+ przygotował specjalną stronę, na której znalazło się dwadzieścia najciekawszych filmów wybranych spośród wszystkich pozycji emitowanych od początku istnienia stacji. Każdy pasjonat dokumentów na pewno znajdzie wśród nich coś dla siebie.

poniedziałek, 31 października 2016 r.

Film "ŻYCIE ANIMOWANE" - w kinach w listopadzie

Powstały na bazie autobiograficznej powieści Rona Suskinda (dziennikarza, laureata Nagrody Pulitzera) dokument opowiada historię 23-letniego Owena Suskinda - autystycznego syna pisarza, który wbrew przeciwnościom losu i przy pomocy postaci z kreskówek Disneya uczył się jak żyć w prawdziwym świecie.

piątek, 28 października 2016 r.

Oglądaj online: "Ojcowie i synowie" - film dokumentalny

Inspirująca opowieść o relacjach pomiędzy ojcami a synami, wspólnej pasji i aspekcie pokoleniowości w najstarszej na świecie straży górskiej. Oglądaj online