Aktualności

 

James Cameron stworzy serię dokumentalną o historii science-fiction

Kultowy reżyser, znany z takich filmów jak „Terminator”, „Titanic” i „Avatar” planuje nakręcić sześcioodcinkową serię dokumentalną opowiadającą obszerną historię gatunku science-fiction.Seria, obecnie funkcjonująca pod tytułem "James Cameron’s Story of Science Fiction" powstanie specjalnie dla stacji AMC. Składać się będzie z sześciu godzinnych odcinków próbujących mierzyć się z zagadnieniami jakie porusza science-fiction w książkach, filmach, grach wideo oraz serialach telewizyjnych.

Nie ma chyba bardziej kompetentnego reżysera, który mógłby podjąć się tematyki science-fiction niż James Cameron. To on w dużej mierze pomógł na dobre rozwinąć ten gatunek w kinie w latach 80., oraz w późniejszych dekadach. Począwszy od „Terminatora” aż po „Avatara”, Cameron osiągnął mistrzostwo w kreowaniu fantastycznych światów i opowiadania historii z dziedziny fantastyki naukowej.

"Kiedy byłem dzieckiem, czytałem absolutnie wszystkie książki o kosmosie, a "2001: Odyseję kosmiczną" widziałem wiele, wiele razy. To właśnie ten film zainspirował mnie do zostania reżyserem. Naprawdę lubię efekty specjalne, ale przede wszystkim kocham pytania, które za nimi stoją: Jak świat się skończy? Czy technologia nas zniszczy? Co to znaczy być człowiekiem? To tematy, których science fiction nigdy nie bało się zgłębiać" - mówi o projekcie sam James Cameron.

"Bez Juliusza Verne'a czy Herberta George'a Wellsa nie byłoby Raya Bradbury'ego i Roberta A. Heinleina, a bez nich nie byłoby Lucasa, Spielberga, Ridleya Scotta i mnie. Jako reżyser specjalizujący się w science fiction interesuje mnie, co umożliwiło powstanie tego typu historii, i obserwowanie, jak sztuka imituje życie, a także jak science fiction imituje, a czasem przekazuje naukę" - dodaje.

Seria "James Cameron’s Story of Science Fiction" ma zadebiutować w 2018 roku. Do tego czasu polecamy świetną serię dokumentalną na Planete+ zatytułowaną “Fantastyczna historia science-fiction”. Więcej szczegółów znajdziecie TUTAJ

 

Reklama

Szukaj aktualności

FILTRUJ WYNIKI

poniedziałek, 17 lipca 2017 r.

Polska z góry - pokazy virtual reality w Centrum Nauki Kopernik

W każdy weekend lipca i sierpnia w ramach warsztatów weekendowych w Pawilonie 512 należącym do Centrum Nauki Kopernik Planete+ organizuje pokazy Virtual Reality związane z premierą programu „Polska z góry”.

piątek, 7 kwietnia 2017 r.

Zwiastun filmu dokumentalnego o życiu Heatha Ledgera

Niecałe 10 lat po śmierci Heatha Ledgera doczekamy się premiery filmu dokumentalnego o jego życiu i przedwcześnie zakończonej karierze.

czwartek, 9 lutego 2017 r.

Passion4Travel.pl: spotkania podróżnicze w Kinie Praha PoDrodze Azja - Maluchem przez Azję

Nadszedł czas, by usiąść wygodnie w kinowym fotelu i delektować się soczystymi obrazami z wypraw do najdalszych zakątków świata. Spotykamy się jak zawsze o godzinie 20:30 w warszawskim Kinie Praha. Podczas najbliższego spotkania 23 lutego ponownie naszym gościem będzie Arkady Fiedler, który rok temu opowiadał o swojej wyprawie Maluchem przez Afrykę.

wtorek, 24 stycznia 2017 r.

Oscary 2017: oto nominowane filmy dokumentalne

24 stycznia 2017 roku ogłoszono nominacje do najważniejszych filmowych nagród na świecie. Poniżej prezentujemy listę filmów dokumentalnych, które będą rywalizować o statuetkę Akademii.

poniedziałek, 16 stycznia 2017 r.

James Cameron stworzy serię dokumentalną o historii science-fiction

Kultowy reżyser, znany z takich filmów jak „Terminator”, „Titanic” i „Avatar” planuje nakręcić sześcioodcinkową serię dokumentalną opowiadającą obszerną historię gatunku science-fiction.

poniedziałek, 28 listopada 2016 r.

20 filmów dokumentalnych na 20-lecie Planete+

Z okazji swoich 20. urodzin kanał dokumentalny Planete+ przygotował specjalną stronę, na której znalazło się dwadzieścia najciekawszych filmów wybranych spośród wszystkich pozycji emitowanych od początku istnienia stacji. Każdy pasjonat dokumentów na pewno znajdzie wśród nich coś dla siebie.

poniedziałek, 31 października 2016 r.

Film "ŻYCIE ANIMOWANE" - w kinach w listopadzie

Powstały na bazie autobiograficznej powieści Rona Suskinda (dziennikarza, laureata Nagrody Pulitzera) dokument opowiada historię 23-letniego Owena Suskinda - autystycznego syna pisarza, który wbrew przeciwnościom losu i przy pomocy postaci z kreskówek Disneya uczył się jak żyć w prawdziwym świecie.

piątek, 28 października 2016 r.

Oglądaj online: "Ojcowie i synowie" - film dokumentalny

Inspirująca opowieść o relacjach pomiędzy ojcami a synami, wspólnej pasji i aspekcie pokoleniowości w najstarszej na świecie straży górskiej. Oglądaj online