Aktualności

 

poniedziałek, 16 stycznia 2017 r.

James Cameron stworzy serię dokumentalną o historii science-fiction

Kultowy reżyser, znany z takich filmów jak „Terminator”, „Titanic” i „Avatar” planuje nakręcić sześcioodcinkową serię dokumentalną opowiadającą obszerną historię gatunku science-fiction.Seria, obecnie funkcjonująca pod tytułem "James Cameron’s Story of Science Fiction" powstanie specjalnie dla stacji AMC. Składać się będzie z sześciu godzinnych odcinków próbujących mierzyć się z zagadnieniami jakie porusza science-fiction w książkach, filmach, grach wideo oraz serialach telewizyjnych.

Nie ma chyba bardziej kompetentnego reżysera, który mógłby podjąć się tematyki science-fiction niż James Cameron. To on w dużej mierze pomógł na dobre rozwinąć ten gatunek w kinie w latach 80., oraz w późniejszych dekadach. Począwszy od „Terminatora” aż po „Avatara”, Cameron osiągnął mistrzostwo w kreowaniu fantastycznych światów i opowiadania historii z dziedziny fantastyki naukowej.

"Kiedy byłem dzieckiem, czytałem absolutnie wszystkie książki o kosmosie, a "2001: Odyseję kosmiczną" widziałem wiele, wiele razy. To właśnie ten film zainspirował mnie do zostania reżyserem. Naprawdę lubię efekty specjalne, ale przede wszystkim kocham pytania, które za nimi stoją: Jak świat się skończy? Czy technologia nas zniszczy? Co to znaczy być człowiekiem? To tematy, których science fiction nigdy nie bało się zgłębiać" - mówi o projekcie sam James Cameron.

"Bez Juliusza Verne'a czy Herberta George'a Wellsa nie byłoby Raya Bradbury'ego i Roberta A. Heinleina, a bez nich nie byłoby Lucasa, Spielberga, Ridleya Scotta i mnie. Jako reżyser specjalizujący się w science fiction interesuje mnie, co umożliwiło powstanie tego typu historii, i obserwowanie, jak sztuka imituje życie, a także jak science fiction imituje, a czasem przekazuje naukę" - dodaje.

Seria "James Cameron’s Story of Science Fiction" ma zadebiutować w 2018 roku. Do tego czasu polecamy świetną serię dokumentalną na Planete+ zatytułowaną “Fantastyczna historia science-fiction”. Więcej szczegółów znajdziecie TUTAJ

 

Reklama

Szukaj aktualności

FILTRUJ WYNIKI

czwartek, 14 września 2017 r.

MEDIATRAVEL 2017 - Festiwal cywilizacji i sztuki mediów

10., jubileuszowa edycja odbywać się będzie w dniach 26-29 października 2017 w EC1 Łódź - Miasto Kultury przy ulicy Targowej 1/3.

piątek, 1 września 2017 r.

Pokaż swoje miasto z góry w Planete+

Rozległa metropolia, malownicza wieś czy urocze miasteczko? Każde z nich ma szanse stać się bohaterem najnowszej produkcji Planete+! W poniedziałek 21 sierpnia o godzinie 18:30 wystartuje unikalna w polskiej telewizji produkcja „Polska z góry”, w której widzowie zobaczą Polskę z lotu ptaka. Premierze będzie towarzyszyć specjalna akcja skierowana do tych polskich miejscowości, które nie znalazły się w programie. W przygotowanym przez Planete+ plebiscycie wszystkie te miasta będą mogły powalczyć o wyjątkową prezentację w dodatkowym, trzynastym odcinku serii.

piątek, 1 września 2017 r.

Życiowa pasja i ciężki konny biznes. Życie na wyścigach w sierpniu w Planete+

Tętent kopyt ścigających się koni, a w powietrzu atmosfera rywalizacji – oto co fascynuje tysiące osób uczestniczących w wyścigach konnych. Jednak jak wyglądają przygotowania do nich? Z jakimi problemami każdego dnia mierzą się hodowcy i trenerzy? Planete+ zaprasza na porywającą serię prezentującą kulisy życia na wyścigach. Premierowe odcinki najnowszej produkcji Planete+ w każdą niedzielę, od 27 sierpnia o godz. 22:00.

wtorek, 29 sierpnia 2017 r.

Passion4Travel.pl: Spotkania podróżnicze w Kinie Praha

Passion4Travel.pl powraca! Nadszedł czas, by usiąść wygodnie w kinowym fotelu i delektować się soczystymi obrazami z wypraw do najdalszych zakątków świata. Spotykamy się jak zawsze w wybrane czwartki miesiąca o godzinie 20:30 w warszawskim Kinie Praha.

poniedziałek, 17 lipca 2017 r.

Polska z góry - pokazy virtual reality w Centrum Nauki Kopernik

W każdy weekend lipca i sierpnia w ramach warsztatów weekendowych w Pawilonie 512 należącym do Centrum Nauki Kopernik Planete+ organizuje pokazy Virtual Reality związane z premierą programu „Polska z góry”.

piątek, 7 kwietnia 2017 r.

Zwiastun filmu dokumentalnego o życiu Heatha Ledgera

Niecałe 10 lat po śmierci Heatha Ledgera doczekamy się premiery filmu dokumentalnego o jego życiu i przedwcześnie zakończonej karierze.

czwartek, 9 lutego 2017 r.

Passion4Travel.pl: spotkania podróżnicze w Kinie Praha PoDrodze Azja - Maluchem przez Azję

Nadszedł czas, by usiąść wygodnie w kinowym fotelu i delektować się soczystymi obrazami z wypraw do najdalszych zakątków świata. Spotykamy się jak zawsze o godzinie 20:30 w warszawskim Kinie Praha. Podczas najbliższego spotkania 23 lutego ponownie naszym gościem będzie Arkady Fiedler, który rok temu opowiadał o swojej wyprawie Maluchem przez Afrykę.

wtorek, 24 stycznia 2017 r.

Oscary 2017: oto nominowane filmy dokumentalne

24 stycznia 2017 roku ogłoszono nominacje do najważniejszych filmowych nagród na świecie. Poniżej prezentujemy listę filmów dokumentalnych, które będą rywalizować o statuetkę Akademii.